12-02-2021

І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу»

Відповідно до  наказу департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації з 20 січня до 01 лютого 2021 року відбувся І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів „Край, в якому я живу”, у якому взяли участь юні екскурсоводи музеїв навчальних закладів Мукачівського, Ужгородського та Хустського районів. До участі було представлено сім презентаційних матеріалів і текстів екскурсій за напрямами: історичних музеїв (широкого змісту) – два, краєзнавчих музеїв  – три, етнографічних музеїв – два.

Журі, переглянувши виступи учасників конкурсу, відмітило  зменшення

кількості надісланих робіт, що свідчить про слабу активність керівників музеїв при закладах освіти та їхнє небажання залучати учнівську молодь до участі у вказаному конкурсі. Частина надісланих робіт не відповідала профілям музеїв, які були запрошені до участі у конкурсі у 2020-2021 роках.

Cеред надісланих на конкурс робіт найбільш цікавими та змістовними, на думку журі, були екскурсії на тему: „Духовний портрет крізь призму поезії” учнів  Верхньоворітського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Нижньоворітської сільської ради, яка  презентує біографію відомої поетеси нашого краю Софії  Малильо, її життєвий та творчий шлях, поневіряння по сталінських таборах; „Символ віри, надії і любові” учнів Тур’є-Реметівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Тур’є-Реметівської сільської ради, яка показує духовне життя та побут мешканців нашого краю, історію католицького храму села. У вказаних екскурсіях помітна творча робота як керівника музею, так і юних екскурсоводів.

Підвівши підсумок виступів екскурсоводів, журі вирішило:

І. Визнати переможцями І (обласного) туру  Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів „Край, в якому я живу”

Тематичний напрям: галузеві музеї

Першого ступеня:  екскурсійну групу  історичного музею „Історія та побут села Тур’я-Ремета” Тур’є-Реметівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Тур’є-Реметівської сільської ради у складі:

– Пилип Ельміри Елемірівни – керівника групи,

– Король Анюта, Пилип Ерік – екскурсоводів музею.

Тематичний напрям: історичний (широко змісту)

Першого ступеня:  екскурсійну групу історичного  музею Верхньоворітського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Нижньоворітської сільської ради у складі:

– Козик Ганни Андріївни – керівника групи,

– Базюк Любові, – екскурсовода музею.

Представники екскурсійних груп – переможців І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів „Край, в якому я живу” (у напрямі „галузеві музеї” – екскурсовод   історичного музею „Історія та побут села Тур’я-Ремета” Тур’є-Реметівського закладу загальної середньої освіти   І – ІІІ ступенів Тур’є-Реметівської сільської ради; у напрямі „історичні музеї (широкого змісту)” історичного  музею Верхньоворітського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Нижньоворітської сільської ради) візьмуть участь у ІІ (Всеукраїнському) турі конкурсу, який попередньо планується провести у м.Миколаєві у ІІІ декаді березня 2021 року.

 Методист Мазур В.Б.