22-04-2021

22 квітня – Міжнародний день матері-Землі. Вихованці гуртків «Джура» та «Козачата» долучилися до відзначення цього свята

Щороку 22 квітня відзначається Міжнародний День Землі – свято, яке стало початком сучасного екологічного руху. Мета відзначення – благородна: звернути увагу на проблеми навколишнього середовища. Цьогоріч свято проходить під гаслом "Відродити нашу Землю".

Історія відзначення Дня Землі сягає 1969 року. Сенатор США Гейлорд Нельсон закликав до створення дня, який приверне увагу суспільства до екологічних проблем. У минулому Нельсон був свідком великого розливу нафти у водоймі. Він зібрав групу з ініціативних студентів і організував першу екологічну демонстрацію.

Відтоді третій тиждень квітня щорічно відзначався як тиждень Землі. Це свято стало дуже популярним в США, а до 90-х років отримало популярність у всьому світі. У 2009 році ООН встановила відзначати офіційне свято Міжнародний день матері-Землі 22 квітня.

В Україні, як і в усьому світі, відбуваються різноманітні заходи з відзначення Дня Землі. Не оминули увагою таку подію і в Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

22 квітня вихованці гуртка «Джура» Закарпатського центру туризму, котрі здобувають позашкільну освіту в Перечинському закладі загальної середньої освіти, та «Козачата» (Порошківський ЗЗСО) долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Керівники гуртків Іванна Брезинська-Вовканич та Аделіна Касинець розповіли дітям історію виникнення цього свята, важливість збереження природи і всього біорізноманіття, попри всю діяльність людей і технологічні процеси, котрі подекуди завдають непоправної шкоди нашій матері-Землі. Адже всі ми живемо на нашій чудовій планеті, але про неї треба постійно дбати, берегти довкілля та екологію. День Землі – це символ єдності, усвідомлення, що тільки об’єднаними зусиллями людство може боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами.