27-04-2022

26 квітня − День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

У цей день у 1986 р. на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Ось уже 36 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись у той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими й болючими були вони, ті подробиці. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся в серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

 Щороку в цю пам’ятну дату проводяться акції вшанування героїв, які стали на захист людей у найтяжчі, перші дні після трагедії. Це ліквідатори, рятівники, співробітники атомної електростанції, прості мешканці міста Прип’ять та прилеглих територій, військові та цивільні громадяни всієї України. Усі вони назавжди залишаться героями, на прикладі хоробрості яких будуть виховуватися наступні покоління.

Вихованці  гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Мазур В.Б.) Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді прийшли до пам'ятника жертв Чорнобильської катастрофи в Ужгороді, щоб вшанувати їхню пам'ять. Такі заходи допомагають укотре з вдячністю та сумом згадати минулі події, вчать молоде покоління шанувати пам’ять про людей, котрі ціною власного здоров’я та життя  дали змогу нам жити далі.

Вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Етнографічне краєзнавство»  разом зі своїм керівником Малик Ю.А. теж вшанували пам`ять жертв Чорнобильської катастрофи: під час тематичного заняття переглянули документальну кінострічку «Чорнобиль. Як це було?» і також відвідали пам`ятник ліквідаторам трагедії.

Чорнобильська аварія, що сколихнула світ 36 років тому, є найбільшою техногенною катастрофою в історії людства, і сьогодні, як ніколи, важливо вивчити уроки історії для того,  щоб мати світле майбутнє.

Перегляд матеріалів в Facebook