31-08-2020

29 серпня – День пам’яті захисників України

Гуртківці та керівники гуртків ЗЦТКЕСУМ провели низку акцій до Дня пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

Вшанування відбувалося впродовж трьох днів і проходило по території Закарпатської області. Гуртківці Закарпатського центру туризму відвідали пам’ятні місця та визначні пам’ятки нашого краю, покладали квіти, запалювали свічки, прибирали та облагороджували території пам’ятників, відвідали меморіали та здійснили екскурсію до військової частини, що дислокується в Ужгороді.

27 серпня  2020 року вихованці гуртків «Спортивне орієнтування», «Пішохідний туризм» та «Етнографічне краєзнавство» (керівники Більце А.П., Глеба Р.С. та Більце Ю.І.) здійснили сходження на вершину Обавський камінь та вшанували пам'ять героїв, котрі загинули ще в Першу світову війну. Сходження розпочиналося з санаторія «Синяк» через лісові грунтові стежки та дороги з досить хорошим набором висоти. На самій вершині відкрилася вся краса Карпатських гір, мальовничі краєвиди зачаровували своїм неймовірним спокоєм і величчю. Вгорі, біля пам’ятника з хрестом, гуртківці хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в далекі роки минулого століття, заспівали гімн України. На вершині майорів державний прапор України, і кожен з гуртківців відчував себе причетним до творення сучасної історії. Підйом на вершину був нелегким, але юнаки впорались. Демонструючи свою силу волі, вони показали себе гідними пам’яті минулих поколінь захисників України.

28 серпня 2020 року вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Мазур В.Б.) відвідали Пагорб Слави в Ужгороді та поклали квіти на могили воїнів, що віддали своє життя в боротьбі проти російських агресорів під час війни на сході України. Захід був приурочений до шостої річниці трагедії під Іловайськом. Керівник гуртка ознайомив вихованців з короткою історією російсько-української війни, розповів про окремих героїв цієї війни, похованих на Пагорбі Слави. Гуртківці вшанували пам’ять полеглих героїв  хвилиною мовчання. Опісля відвідали військову частину на вул. Другетів, де дислокується 15-й гірсько-штурмовий батальйон 128-ї гірсько-піхотної бригади. Військові провели для гуртківців екскурсію по території частини, ознайомили із взірцями бойової техніки, розповіли про героїв війни. Наостанок зробили фото біля меморіальної дошки з портретами військовослужбовців, які загинули у війні проти московських окупантів.

29 серпня  керівник гуртків Барна І.В. провів зі своїми вихованцями з гуртка військово-патріотичного виховання «Верховинці» патріотичний захід «Герої не вмирають».  Гасло вельми промовисте, адже доки пам’ятаємо, доти герої житимуть у наших серцях. Діти облагородили територію біля пам’ятника воїнам-односельцям, які загинули в боях за Україну, поклали квіти та запалили свічки. А на знак незламності  духом і аби продемонструвати витривалість, фізичну міць, зробили сходження на гірську вершину Міжгірщини. Великі перемоги починаються з маленького долання своїх слабкостей. Сучасні патріоти – гідні пам’яті тих, хто поклав життя за вільну Україну.

Також 29 серпня на Іршавщині гуртківці під керівництвом керівника гуртків Дутки М.М. здійснили вихід на вершину «Смерековий камінь», де було вшановано хвилиною мовчання наших полеглих героїв. На вершині підняли державний прапор та заспівали державний гімн.

Метою заходу було гідне вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в боротьбі проти московських  окупантів, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу,  виховання патріотичних почуттів, поваги до захисників України.