26-07-2019

Археологічна експедиція гуртківців Закарпатського центру туризму на території Ужгородського замку

Згідно плану роботи Закарпатського центру туризму з 10 до 25 липня 2019 року було проведено археологічну експедицію на території Ужгородського замку, в якій взяло участь 8 вихованців гуртка „Археологічне краєзнавство”. Експедиція юних археологів під керівництвом методиста та керівника гуртків Дзембаса О. В. працювала у складі академічної експедиції Ужгородського національного університету (кер. Мойжес В.В.)

Гуртківці взяли участь у завершальній стадії робіт по дослідженню середньовічної церкви Св. Юрія в Ужгородському замку. Юні археологи працювали разом із студентами та науковцями УжНУ і набули цінного методичного досвіду в польовій археології, зокрема, по дослідженню середньовічних поховань. Під час проведення польових робіт було проведено свято до дня археолога з жартівливим посвяченням усіх учасників експедиції (у тому числі і учнів) в справжні „археологи”.

Свято вдалось! Солодкий стіл, море позитивних вражень, символічне цілування головного тотему археологів – лопати Гуртківців та студентів привітали артисти театру „Шарж” та батьки і науковці УжНУ. Керівником експедиції було відзначено значний вклад юних археологів у наукові здобуття по дослідженню церкви. Співпрацю з археологами УжНУ планується продовжити і в подальшому. Робота експедиції широко висвітлювалась органами мас-медіа, у тому числі і на телебаченні.

 

Дзембас О.В.