08-04-2019

Бути здоровим – це здорово

А ти у світі цім – Людина!

І хай біда тебе мине.

В хворобі щастя не буває.

Лише в здоров’ї щастя є.

( Н. Красоткіна)

Сучасна мода – здоров’я. Бути здоровим – модно, красиво, стильно. Сучасна модель краси – здорова людина, яка обирає здоровий спосіб життя. Здоров’я людини залежить від повноцінного харчування, поліпшення екологічних умов, повернення до засобів народної медицини.

Харчування – це важлива фізіологічна потреба організму і впливає на якість життя та здоров’я людини. Харчовий раціон має відповідати енергетичним витратам людини з урахуванням віку,стану здоров’я, професійній діяльності організму.

Їжа повинна забезпечувати організму нормальну життєдіяльність, високий рівень працездатності. Але в міру того як ми дорослішаємо, чомусь перестаємо довіряти своїм інстинктам, безжально засмічуючи організм „несвоєчасними” надлишками. Для підтримки нормальної діяльності й функціонування всіх органів та систем людина має виконувати більш як тисячу рухів на день. За умов сидячого способу життя різко знижується обмін речовин, удару зазнає кровоносна система, адже відбувається застій крові. Потерпають судини, органи малого таза, серце, мозок. Для того, щоб отримати задоволення, відійти від вирішення реальних проблем, деякі люди палять тютюн, вживають алкогольні напої та наркотичні і токсичні речовини. Відбувається негативний вплив на здоров’я та життя тих, для кого названі речовини стали основою їх існування.

З метою запобігання різних захворювань у дітей, дорослих, для гуртківців ЗЦТКЕСУМ при Малораковецькій ЗОШ I-III ст. (керівник гуртків Староста Т.П.) 3 квітня 2019 року було проведено урок здоров’я. Було запрошено медпрацівника Хилу Т.С., яка розповідала учням, як і що потрібно робити, щоб рости здоровими. Діти дізналися про різні захворювання, віруси. Найбільшу увагу приділили такому захворюванню, як туберкульоз. Туберкульоз сьогодні – це вже не хвороба маргіналізованих верств населення, а небезпека, яка стосується кожного.

Наразі Україна – на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). Туберкульоз - це інфекційне захворювання, викликане бактерією Mycobacterium tuberculosis. Мікобактерія також відома як паличка Коха, за ім'ям відкривача. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, коли уражена людина кашляє чи чхає. Зазвичай, туберкульоз вражає легені, рідше – нирки або спинний мозок. Заразною є лише легенева, відкрита форма туберкульозу.

 Тетяна Семенівна Хила наголосила: щеплення протитуберкульозною вакциною БЦЖ в Україні роблять немовлятам на третій день життя.

Ця вакцина ефективно захищає дітей від туберкульозного менінгіту і дисемінованого (розсіяного) туберкульозу. Тому не потрібно боятися, а треба обов’язково робити щеплення. Туберкульоз є виліковним в разі вчасної діагностики та дотримання процедури лікування. Гуртківцям на домашнє завдання було запропоновано зробити з батьками висновки і виразити їх у малюнках.