10-05-2021

День пам'яті та примирення і 76-та річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Трагічна ціна, яку заплатили наші батьки і діди та продовжують платити їхні нащадки заради звільнення України від ворогів

Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна. Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших.

Вихованці Закарпатського центру туризму долучилися до відзначення Дня пам'яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Адже виховання патріотизму, поваги до пам’яті бійців, які віддали життя у боротьбі з нацистськими загарбниками, а також вшанування пам’яті героїв сучасної російсько-української війни, які загинули на сході України, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої країни, усе це починається змалку. Знання історії формують всебічно розвинену особистість, здатну аналізувати трагічні сторінки в житті української нації.

Вихованці гуртків „Юні туристи-краєзнавці”, „Етнографічне краєзнавство” (керівник Малик Ю.А.) та „Екологічне краєзнавство” (керівник  Кононенко О.В.) відвідали Пагорб Слави в Ужгороді, де поховані бійці Червоної армії, які брали участь у вигнанні нацистів з території Закарпаття. Гуртківці поклали квіти до Вічного вогню, а також на окремі могили загиблих воїнів. На Пагорбі Слави також поховані герої сучасної війни з московськими агресорами, які віддали своє життя за свободу та територіальну цілісність України. Гуртківці вшанували їхню пам'ять покладанням квітів на їхні могили, поспілкувалися з рідними воїнів-ужгородців, які загинули на сході України. 

Вихованці гуртків „Пішохідний туризм” та „Географічне краєзнавство” (керівник Попович Л.В.) взяли участь у панахиді біля пам’ятника учасникам тієї жахливої війни. Дітки поклали живі квіти до меморіалу пам’яті тих, хто загинув минулого століття в ім’я щасливого життя майбутніх поколінь.

Керівник гуртків Іван Барна для своїх вихованців з гуртка  „Верховинці” організував перегляд документального фільму про День пам'яті і примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. А також обговорення причин, перебіг бойових дій та наслідки тієї страшної війни для всього світу. 

 Вихованці гуртка „Пішохідний туризм” (керівник Дутка М.М.) відвідали історико-краєзнавчий музей м. Іршава.

До дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні керівник гуртків Брезинська-Вовканич І.М. провела тематичне заняття з гуртківцями гуртка „Джура”: школярі переглянули документальний фільм про цю подію, обговорили з керівником історичні особливості тієї страшної трагедії, в якій загинули мільйони воїнів і цивільного населення і яка перекроїла карту світу на новий лад. Також гуртківцям було запропоновано зобразити на папері події Другої світової, показати війну з точки зору сучасника.

Вихованці гуртка „Юні туристи-краєзнавці” (керівник Касинець А.В.) взяли участь у заходах, присвячених Дню пам'яті і примирення та Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Гуртківці здійснили урочисте покладання квітів до пам’ятника воїнам, полеглим у Другій світовій війні.

Хвилиною мовчання гуртківці та педагогічні працівники ЗЦТКЕСУМ вшанували пам’ять мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях та невідомих солдатів, похованих у братських могилах. А також вшанували пам'ять співвітчизників, котрі загинули у сучасній війні з Росією, що триває уже 7-й рік на сході нашої України.

Ми повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була минула війна і залишається сучасна, та ціну, яку заплатили наші батьки і діди та продовжують платити їхні нащадки заради звільнення України від ворогів.