10-09-2021

День відкритих дверей – свято знайомства з гуртками Закарпатського центру туризму пройшло весело, цікаво, пізнавально та з подарунками

9 вересня 2021 року Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді запросив на своє щорічне свято – День відкритих дверей. Цього року урочистості відбулися в Боздоському парку Ужгорода. На свято завітали гуртківці з Хустського району (м.Іршава, с. Малий Раковець), Ужгородщини (с.Концово) та власне Ужгорода, а також студенти географічного факультету УжНУ разом зі своїм керівником.

Директор позашкільного закладу освіти Марина Мошак привітала вихованців, як уже досвідчених, котрі відвідують гуртки впродовж кількох років, так і новачків, які лише починатимуть освоювати різні навички у вподобаному напрямку. Вибрати в Закарпатському центрі туризму є з чого: спортивне орієнтування, спелеологія, археологія, пішохідний туризм, краєзнавство, «Джура» тощо. Марина Іванівна вручила дипломи і грамоти переможцям всеукраїнських змагань і конференцій за підсумками 20202021 навчального року, а також нагородила призерів спортивною атрибутикою – футболками з логотипом «70 років ЗЦТКЕСУМ». До речі, цього року Закарпатський центр туризму відзначає цю славну дату в своїй діяльності.

Після урочистостей всі гуртківці могли випробувати свої сили на різноманітних локаціях: фігурній їзді на велосипеді, подолання паралельних мотузок та путанки-павутини, переліт на маятнику через контрольні лінії, спортивне орієнтування. Для юних інтелектуалів було запропоновано краєзнавчу вікторину, перемогу в котрій після підбиття підсумків здобули вихованці гуртка «Юні археологи» під керівництвом досвідченого археолога, дослідника замків Закарпаття Олександра Дзембаса. Влучність всі бажаючі випробовували стрільбою з пневматичної гвинтівки. А фізично добре підготовлені хлопці і дівчата мали можливість здолати різні перепони, що склали смугу перешкод. Випробування були різного ступеня складності, тож було весело і цікаво проходити кожен з етапів не лише гуртківцям, але й їхнім керівникам та батькам.

Свято з нагоди початку нового навчального року і здобуття позашкільної освіти в профільному закладі – Закарпатському центрі туризму вкотре засвідчило, що юному поколінню вкрай необхідні гуртки спортивно-краєзнавчого профілю, цей напрямок користується попитом, про що свідчить зацікавлення дітей та підтримка їхніх батьків.

Методист Мирослава Білей

Відеоматеріал можна переглянути за посиланням