20-09-2021

Дотик до прекрасного. Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» завітали з екскурсією до Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая

18 вересня 2021 року для вихованців гуртка „Історичне краєзнавство” керівник Мазур В.Б. провів екскурсію до Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая. До речі, директором музею є Франциск Ерфан, онук Й.Бокшая. Пан Ерфан сприяє популяризації творчості не тільки свого діда, але й всіх представлених у музеї художників.

Закарпатський обласний художній музей був заснований у 1948 році у будівлі колишньої Ужанської жупи, яка знаходиться на площі Жупанатській в Ужгороді. Перед початком екскурсії Віктор Мазур ознайомив вихованців з короткою історією цієї споруди, її архітектурними особливостями. Учні самі визначили, що будівля колишнього жупанату побудована у стилі бароко.

У музеї знаходяться понад 9 тисяч експонатів мистецтва – картин, скульптур, які представляють різні національні школи образотворчої культури. Тут і твори італійської школи живопису епохи Відродження, французького романтизму, представників країн Центральної Європи, зокрема угорських художників – колишніх мешканців нашого краю – М.Мункачі, Імре Ревеса, Г.Рошковича; російських художників І.Шишкіна, Н.Саврасова, І.Айвазовського; корифеїв живопису нашого краю Й.Бокшая, А.Ерделі, Ф.Манайла, В.Свиди, З.Шолтеса, Г.Глюка; відомих українських художників О.Мурашка, С.Васильківського, А.Сластьона, І.Труша, Т.Шевченка.

Гуртківці оглянули твори вказаних авторів, поділилися своїми враженнями та емоціями від картин. Особливо їх зацікавили полотна відомого мариніста Івана Айвазовського, майстра природи Івана Шишкіна, портрети у виконанні Мігая Мункачі, гравюра Тараса Шевченка „Дари в Чигирині”, картина на історичну тематику „Захоплення в полон Марії Угорської”, інші шедеври мистецтва. З цікавістю школярі оглянули композиції з дерева, виконані відомим закарпатським скульптором Василем Свидою. Не залишили байдужими вихованців гуртка й твори сучасних митців. Тож мети заходу – виховувати у школярів естетичний смак, ознайомити їх із творчістю відомих закарпатських, українських та іноземних художників, з полотнами митців XVII – XX століть, з історією розвитку закарпатської школи живопису, дати можливість доторкнутись до прекрасного і збагатити власний духовний світ цією екскурсією було досягнуто.