13-10-2021

Дводенний навчально-тренувальний похід на гору Черемху перевірив фізичну витривалість гуртківців, ознайомив з історичними та природними об’єктами і збагатив знаннями про рідне Закарпаття

9 - 10 жовтня 2021 року вихованці гуртків «Екологічне краєзнавство» та «Юні туристи-краєзнавці» (керівник Кононенко О.В.)  здійснили дводенний навчально-тренувальний похід на гору Черемху за маршрутом: м. Ужгород – с. Ставне – урочище Барно – г. Черемха.  

Мета походу – вдосконалення навиків здійснення походів, перевірка фізичної витривалості гуртківців, ознайомлення з історичними та природними об’єктами в районі походу, збагачення знань про свій рідний край.

Район походу був вибраний також з метою ознайомлення з місцями проведення бойових дій на горі Черемха періоду Першої світової війни. Гора розташована у місцині, де знаходиться стратегічно важливий Ужоцький перевал. Під час Галицької битви у серпні-вересні 1914 року російські війська оволоділи перевалом, але австро-угорська армія зуміла зупинити їх наступ саме в цьому районі. Почалися запеклі бої за стратегічно важливі висоти. Усього навколо гори  Черемхи за період боїв полягло близько трьох тисяч вояків з обох сторін. У серпні 2013 року дослідники групи "Безкид" знайшли останніх загиблих військових за цю висоту. Їх останки було перепоховано на вершині гори Черемхи.

Чудові осінні краєвиди, вогнище у колі товаришів-мандрівників і незабутні враження – ось що залишиться в пам’яті гуртківців поруч з розумінням страшних наслідків війни на нашій землі.

Для багатьох вихованців це був перший справжній похід, який усі пройшли з успіхом і відчули з кожним подоланим кроком неймовірну магію гір, котрі ваблять до себе кожного, хто наважиться вирушити назустріч пригодам!

Керівник гуртків Ольга Кононенко