02-11-2021

Дводенний навчально-тренувальний похід з підкоренням перлини Ужанської долини – гори Красія. Туристи-краєзнавці ознайомились з туристсько-рекреаційними можливостями Срібного краю та набули необхідний досвід для більш складних подорожей

26-27 жовтня 2021 року вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» (керівник Дорчинець О.В.) здійснили дводенний навчально-тренувальний похід за маршрутом м.Ужгород - с.Кострино - с.Вишка - г.Красія - м.Ужгород. 

Мета походу – патріотичне виховання юних туристів, ознайомлення з туристсько-рекреаційними й екскурсійними можливостями населених пунктів та набуття необхідного досвіду в більш складних походах. 

Гора Красія (1035 м) – це справжня неперевершена, надихаюча, барвиста природа і унікальні туристичні визначні пам‘ятки. Однією з таких є пам‘ятка української народної архітектури – церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Таємниця пропорцій церкви – в її геніальній простоті. Будувалася вона, так би мовити, «на око», адже тодішні селяни не вміли складати професійних креслень і будівельних проектів. Вони не мали сучасних інструментів і матеріалів. Коли дивишся на храм Покрови Пресвятої Богородиці, здається, що він бездоганно завершує всю композицію, ідеально гармонує з навколишнім ландшафтом.

Навколо церкви – неймовірні природні декорації: дивовижні панорами Карпатських гір, лісів і полонин, а внизу видніється невеличка «змійка» – річка Уж, що звивається під пагорбом. Як не закохатися в таку красу під час походу, яка відкриє всі таємниці Ужанської долини і особливо унікального храму Покрови Пресвятої Богородиці?!

Кожен похід – це купа інформації, набутий досвід і незабутні враження. В цьому переконалися юні туристи ЗЦТКЕСУМ, котрі підкорили Красію, збагатилися новими знаннями, зміцніли духовно і фізично перед майбутніми більш складними мандрами-походами нашим наповненим несподіваними відкриттями улюбленим Закарпатським краєм.

Керівник гуртків Ольга Дорчинець