23-11-2021

Єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків. Заняття, присвячені Дню Гідності і Свободи, відбулися в гуртках ЗЦТКЕСУМ

21 листопада вся Україна відзначила День Гідності та Свободи.

Сьогодні ми з гордістю говоримо про те, що українці – це сильна, суверенна і незалежна нація, яка заслуговує поваги світової спільноти. Про це свідчать події двох майданів у нашій країні, двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013-го).

Події, що відбувалися з нашим суспільством на зламі 2013/14 років та відбуваються сьогодні, мають доленосне значення для всіх нас.

В цей день ми вшановуємо мужніх патріотів, які віддали життя за незалежність України під час подій на Майдані та в зоні АТО. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Не були осторонь і вихованці гуртків Закарпатського центру туризму «Історичне краєзнавство» та «Козацько-лицарське виховання», котрі навчаються у Концівському ліцеї (керівник гуртків Машика Ю.В.). Гуртківці із зацікавленням дізнавалися про події не такого і далекого минулого, котрі розбуркали всю Україну і залишили свій слід і криваву рану на тілі нашої держави, яка досі кривавить на сході руйнівною війною.

Заняття, присвячене Дню Гідності та Свободи, також провела для своїх вихованців з гуртків «Юні туристи-краєзнавці» Ольга Дорчинець. Головним завданням педагога було показати гуртківцям, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. 

Вихованці переглянули презентацію про події листопада 2013 року, розповідали, що для кожного означає бути гідним та вільним, на кожній «долонці», зробленій з паперу, написали цитати відомих людей на згадку про те, що свобода – це найцінніше, що є в людини. Без свободи людина перетворюється на покірного раба.

Ми, українці, маємо усвідомлювати те, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної і демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.