15-10-2019

Екскурсія до краєзнавчого музею міста Перечин

10 жовтня вихованці національно-патріотичного гуртка „Козачата” відвідали краєзнавчий музей у місті Перечин. Пізнавальну та цікаву подорож у минуле провела екскурсовод музею – Маріанна Михайлівна.

   Напередодні Дня захисника Вітчизни учнів найбільше вразила розповідь про розстріл мирних жителів у мікрорайоні Яслище. Цьому передували такі події: 15 березня 1939 року в Хусті було проголошено незалежність Карпатської України. Сталося це у складний час. У ніч з 13 на 14 березня угорська армія вже була за кілька кілометрів від Хуста, а 16 березня гортіївці увійшли в Перечин. У перший же тиждень окупації у селищі було встановлено комендантську годину, в кожному дворі були вояки з рушницями. У школі було організовано пункт допиту, через який пройшло чимало перечинців. А 18 березня в Яслищі, в урочищі Підпаском угорцями було розстріляно 8 чоловік, серед яких четверо перечинців – Іван Сивохоп, Федір Юскович, Іван Керецман і Михайло Пекар. Всі вони були членами громадської організації „Просвіта”. Затримали ні в чому невинних людей у центрі села і повезли до в’язниці в місто Ужгород. По дорозі їх зупинили угорські офіцери і наказали покінчити з чоловіками прямо тут на місці. У 1991 році у Яслищі, де розстріляли 8 невинних людей, встановили пам’ятний хрест. Згодом на ньому було встановлено меморіальну табличку з іменами загиблих патріотів.

   Щоб продовжувати історію, творити її, ми маємо знати про минуле свого краю. Війна – це горе, сльози, вона несе біду. Матері втрачають своїх синів, дочок, чоловіки – своїх дружин, діти залишаються без батьків. Наше молоде підростаюче покоління буде гідними захисниками нашої Вітчизни.

 

Керівник гуртка – І. М. Брезинська-Вовканич.