29-10-2019

Екскурсія до Невицького замку

Відповідно плану роботи Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді на 2019-2020 навчальний рік вихованці національно-патріотичних гуртків „Козачата” Перечинського району села Дубриничі (керівник Пецкович Оксана Володимирівна), міста Перечин (керівник Брезинська-Вовканич Іванна Михайлівна), вихованці гуртка „Історичне краєзнавство з міста Ужгород (керівник Мазур Віктор Борисович) гарної осінньої днини (28 жовтня 2019 року) здійснили цікаву екскурсію до пам’ятки архітектури ХІІ століття у Невицький замок.

Мазур Віктор Борисович провів для гуртківців цікаву, пізнавальну, змістовну розповідь про історичне минуле цього замку. Серед пам’яток історії і культури Закарпаття Невицький замок є привабливим для туристів. Юні вихованці дізналися багато цікавого з історії середньовічного замку. Поблизу села Кам’яниця, на горі за Ужом, ліворуч від траси височіє силует високої сірої стіни.

Справжнісінький замок, один з самих романтичних на Закарпатті – і проминути таку атракцію неможливо. Дорога до замку піднімається серпантином, яку вихованці подолали слухаючи оповідки Віктора Борисовича. У парку „Сад Вагнера” у далекому 1879 році було споруджено фонтан з природним тиском води, який діє дотепер і дивує взимку своїми незамерзаючими струменями. Ім’я своє парк отримав на честь відомого угорського садовода Карла Вагнера, скульптура якого колись прикрашала оглядовий майданчик в парку. Через кілька десятків метрів від фонтану перед нашими очима відкрилася панорама середньовічного замку. Зараз на його території тривають реставраційні роботи, але вони не перешкоджають відвідинам фортеці. Вхід на руїни Невицького замку вільний.

Не передати словами дитячі враження, позитивні емоції, веселі дитячі обличчя,  радісні оченята наших вихованців. Діти навперебій задавали запитання, на які отримували відповіді. Серед краси середньовічного замку гуртківцями було зроблено декілька сотень фото та селфі. Особлива подяка Віктору Борисовичу за цікаву легенду, розповіді про історичне минуле.

Трохи втомлені, але щасливі діти повернулися додому. Вони з нетерпінням будуть чекати наступної навчально-пізнавальної екскурсії, яку для них організують їхні керівники.

Керівник гуртка – Брезинська-Вовканич І.М.