09-12-2019

Екскурсія гуртківців ЗЦТКЕСУМ до військової частини з нагоди Дня Збройних Сил України

7 листопада 2019 року вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Мазур В.Б.) здійснили екскурсію до 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону в м. Ужгороді.

Мета заходу – виховувати у школярів патріотичні почуття, повагу до захисників України, вшанування пам’яті героїв, які віддали свої життя за незалежність та державний суверенітет нашої держави в боротьбі проти російських окупантів.

Екскурсію для гуртківців проводив військовослужбовець-контрактник Віктор, який ознайомив учнів з історією бойового шляху частини. При вході на територію батальйону знаходиться меморіальна дошка, на якій знаходяться фото 52 воїнів, що віддали своє життя в боротьбі з московськими окупантами на сході України.

Віктор провів нас по території частини, показав смугу перешкод для гірської підготовки, яка викликала великий інтерес у гуртківців. Ми також пройшли до однієї із казарм, де ознайомилися з умовами побуту військовослужбовців, оглянули навчальний клас для гірської підготовки, спортивний клас із чисельними  тренажерами. Нас здивувала висота входу до казарми. Віктор пояснив, що в часи Австро-Угорщини на території батальйону розташовувався кавалерійський полк і на першому поверсі цієї казарми знаходилися стайні для коней. Вхід до казарми-конюшні зробили таким високим, щоб до неї міг заїхати вершник. Самі кавалеристи спали на другому та третьому поверхах.

Через відсутність бойової техніки в частині Віктор показам нам плакат із зображенням БМП-2 (бойової машини піхоти - 2), яка знаходиться на озброєнні батальйону в зоні ООС. Він назва тактико-технічні характеристики цієї машини, розповів про свій  досвід участі в боях на сході України з використанням БМП-2. Віктор також розказав гуртківцям про найбільш цікаві епізоди війни на Донбасі, про участь російських найманців-снайперів у боях на боці сепаратистів.

Наступним етапом нашої екскурсії став штаб частини, де ми зробили фото біля бойового прапора батальйону, оглянули фотографії військовослужбовців та плакати із зображення різноманітних видів бойової техніки, яка стоїть на озброєнні армії України. Потім Віктор приніс автомат Калашнікова і всі гуртківці потренувалися у вмінні розбирати та збирати його.

На останок ми зробили фото на фоні пам’ятника танку ІС-3, який височіє в центрі частини, подякували Віктору за цікаву та змістовну екскурсію.

Керівник гуртка Мазур В. Б.