23-06-2022

Екскурсія на Лавандову гору, що відкрила для туристів-краєзнавців нові принади Закарпаття

22 червня вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» разом зі своїм керівником Дорчинець О.В. здійснили краєзнавчу подорож до наймальовничішої квіткової локації – Лавандової гори в Перечині.

Давно мріяли побачити лавандові поля Провансу? Для знайомства з цією квіткою не обов'язково їхати у Францію чи Італію. Вона зовсім поряд – у м. Перечин Закарпатської області. Саме туди вирушили юні туристи-краєзнавці.

Фермерське господарство «Лавандова гора» у Перечині – це 8 га фіолетової краси, яка п’янить своїм виглядом та ароматом. Відкрилася ця локація тільки в 2020 році. Досвід вирощування такого поля переймали в Болгарії, Словенії, Хорватії та Італії, довго вирішувалося, який саме вид цієї квітки (а їх є більше 20) розводити. Тепер Лавандова гора – це прихисток для 7 га лаванди вузьколистої та 1 га троянди дамаської. 

Вирощують рослини не тільки для споглядання, а й для створення продукції, яку ви зможете купити у фірмовій крамниці. Мабуть, найяскравіше враження від цієї поїздки – це коли дивишся не тільки на лаванду, а й на той «ландшафтний контекст», у якому вона перебуває. Бо тоді усвідомлюєш, що українські земельні ресурси можна використовувати зовсім по-іншому, у спосіб, коли краса відіграє значну роль. І формувати такі осередки краси є дуже важливим.

Лавандова гора відкрила нам зовсім інше Закарпаття – шляхетне, романтичне, вражаюче.

 Перегляд матеріалів в Facebook