12-03-2021

Екскурсія пам’ятними місцями Ужгорода, пов’язаними з життям Августина Волошина поглибила знання гуртківців ЗЦТКЕСУМ про історію створення Карпатської України, життєвий та державницький шлях її президента

15 березня 2021 року в нашому краї буде відзначатися 82-га річниця проголошення незалежності Карпатської України. Ця визначна в історії Закарпаття подія відбулася у 1939 році за несприятливих міжнародних умов – наш край зазнав агресії хортистської Угорщини за підтримки нацистської Німеччини. Але Сойм (парламент) Карпатської України в м. Хуст 15 березня встиг не тільки проголосити незалежність держави, але й обрати її президентом відомого громадського, культурного та політичного діяча нашого краю Августина Волошина.

З нагоди відзначення цієї важливої історичної події вихованці гуртків „Етнографічне краєзнавство” та „Історичне краєзнавство” здійснили екскурсію по Ужгороду, під час якої відвідали пам’ятні місця, присвячені життю та діяльності президента Карпатської України Августина Волошина. Мета екскурсії – ознайомити гуртківців з біографією, життєвим та творчим шляхом А.Волошина, розвивати патріотичні почуття, виховувати в учнів повагу до особи президента Карпатської України.

Як відомо, тривалий час Августин Волошин мешкав у столиці нашого краю. Вдячні нащадки встановили меморіальні дошки на історичних об’єктах, пов’язаних із життям та діяльністю президента Карпатської України. Першим пунктом нашої екскурсії була будівля юридичного факультету УжДУ, на фасаді якої встановлено меморіальну дошку, присвячену А.Волошину. З 1900 до 1917 року він працював професором учительської семінарії, що знаходилася у цьому приміщенні, а з 1917 до 1938-го був директором вказаного навчального закладу.

Вихованці Закарпатського центру туризму також оглянули будівлю сиротинця, розташовану на вул.Августина Волошина. На меморіальній дошці на фасаді будинку вказано, що він раніше належав А.Волошину, а потім педагог передав цю споруду під будинок для дітей-сиріт.

Наступним об’єктом екскурсії став пам’ятник Августину Волошину, розташований на набережній Незалежності. Монумент було відкрито у 2004 році з нагоди 130-річчя з дня народження нашого видатного земляка. Напис на пам’ятнику свідчить, що у березні 2002 року Августину Волошину було посмертно присвоєно звання „Герой України” за видатні заслуги у розбудові Карпатської України.

Екскурсія по пам’ятних місцях, пов’язаних з іменем А.Волошина, сприяла поглибленню знань гуртківців про історію створення Карпатської України, життєвий та державницький шлях її президента.