06-03-2019

Екскурсія в музейний комплекс «Стара школа»

Днями юні туристи-кразнавці Закарпатського центру туризму (керівник Барна І.В.) відвідали музейний комплекс “Стара школа” що знаходиться у с.Колочаві. Ця екскурсія надала можливість гуртківцям зазирнути, ніби за допомогою машини часу, на сто років назад  та побачити як виглядали закарпатські школи у міжвоєнний та післявоєнний періоди.
Діти дізналися, що в Колочаві існували дві школи за часів Чехословаччини, які діяли з 1931 по 1938 роки. Одна з них була народна з русинською мовою навчання, а інша – чеськомовна.  Школа-музей відтворює навчання періоду входження Закарпаття  до складу Радянського Союзу. Тут на столах можна побачити чорнильниці і пера, рахівниці і старий патефон. Також збереглися атрибути радянського ідеологічного виховання учнів.
Не дивно, що на подвір’ї біля цих шкіл знаходиться і пам’ятник «Вчительці з Вкраїни». Він присвячений усім учителям, які у післявоєнні роки приїхали на Закарпаття із центральної та східної України піднімати рівень освіти у гірських селах.
Приємною несподіванкою для гуртківців стало й  те, що на одній із шкіл розміщено меморіальну дошку, на якій вказано точну дату і ким було вперше в історії села піднято прапор України – 1934 рік! Вивчаємо рідно край – зростаємо патріотами.