04-08-2021

Екскурсія вихованців гуртка «Географічне краєзнавство» до музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах

   Вихованці гуртка «Географічне-краєзнавство» разом зі своїми керівником Ларисою Попович здійснили одноденну екскурсію до музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах.  В ході екскурсії гуртківці ознайомилися з історією створення музею. Дізналися про те, що музей екології гір відкритий у 90-х роках минулого століття, проте формування його експозиції триває досі.

Пані Марина – екскурсовод,  розповіла  вихованцям  про експозиції музею, яка займають понад тисячу квадратних метрів,  складається з двох органічно поєднаних розділів – «Природа Карпат» та «Природокористування в Українських Карпатах». У межах першого розділу в екологічному розрізі подається інформація про історію Карпатських гір, їх геологію, геоморфологію, основні типи ландшафтів, рослинний і тваринний світ, а також про гори загалом – як своєрідні феномени природи.  У другій частині експозиції розкриваються  унікальність і самобутність традиційно господарювання, тваринництво, які є невід'ємною частиною культурного набуття Українських горян.

 Основу даної експозиції складають мальовничі діорами та панорами, які виконані на високому художньому рівні. Для їх оформлення використано багато оригінальних етнографічних елементів, які нараховують не одну сотню років.

У музеї вихованці оглянули різноманітні експозиційні форми і засоби. Це макети, муляжі, панно, комплексні стенди, панорами тощо, які наповнені різноманітними натурними експонатами і артефактами. Серед них багаті геологічні, палеонтологічні, зоологічні, археологічні колекції, елементи народного побуту і культури.

Під час екскурсії діти дізналися, що неподалік від музею (700 м) розташована гідрологічна пам'ятка природи – Джерело без назви (урочище "Підділ").

Цікава розповідь екскурсовода, незвична атмосфера, час проведений у стінах музею, надовго запам'ятається юним мандрівникам.

Такі екскурсії сприяють розвиткові інтересу до історії Батьківщини, виховання почуття гідності та гордості за свою країну.

Cтомлені, але надзвичайно щасливі та задоволені повернулися додому.