08-06-2021

Екскурсія вихованців гуртка «Юні туристи-краєзнавці» до Закарпатського музею народної архітектури та побуту

Вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці»  разом зі своїм керівником Маріанною Михайлівною відвідали Закарпатський музей народної архітектури та побуту.

Щоразу цей улюблений і один з перших музеїв просто неба в Україні привідкриває завісу минулого. Адже в ньому зберігаються безцінні скарби наших предків: автентичний одяг, посуд, господарський реманент, усе те, що ще 100 років тому використовувалося в господарстві. А ще на території музею розташовані школа, церква, корчма, хатинки, котрі представляють райони Закарпаття і особливі кожна по-своєму. До речі, скансен розпочав свою роботу 27 червня 1970 року і торік відзначив своє перше 50-ліття.

 Учні із задоволенням роздивлялися садиби, будинки, церкву, котра уособлює собою архітектуру двох типів – шатрового та барокового, дзвіницю, кузню, млин тощо. Найбільше враження справила на дітей школа та шкільне приладдя.  Діти ознайомилися із шедеврами народних умільців – теслярів, гончарів, ткаль, вишивальниць та ковалів. Побачили, як жили люди в не такому вже і далекому минулому і  проводили порівняльну паралель із сучасністю. Екскурсія виявилася пізнавальною і незабутньою.