01-07-2021

Військово-патріотичну дитячо-юнацьку гонку «Герой Срібної Землі» влаштували педагогічні працівники ЗЦТКЕСУМ для своїх гуртківців та всіх, хто бажав випробувати себе в екстремальних умовах

26-27 червня 2021 року працівники Закарпатського центру туризму організували та провели військово-патріотичну дитячо-юнацьку гонку «Герой Срібної Землі». Перегони відбулись у рамках фестивалю ковальського мистецтва «Гамора», котрий проходить у с.Лисичово Хустського району. 

Першого змагального дня під керівництвом завідувача організаційно-масового відділу Закарпатського центру туризму Андрія Більце була організована гонка з штучними та природними перешкодами. Маршрут пролягав лісовими стежками з неймовірними краєвидами і становив 10 кілометрів для дорослих та 1 кілометр для дітей. Усі перешкоди були заздалегідь підготовлені та проставлені по маршруті. На учасників очікували подолання стрімких струмків, заболоченої місцевості, перенесення різноманітного вантажу, елементи військової смуги перешкод, скеледроми, туристські мотузкові та різноманітні силові етапи.

Загалом на гонку зареєструвалось близько 50 осіб з  Ужгорода, Іршави, Львова, Івано-Франківська, Іршавського, Ужгородського та Хустського районів і навіть один представник з Німеччини.

Кожен учасник, який фінішував, отримав медаль фінішера та заохочувальний приз від організаторів. Адже кожен, подолавши свої складні дистанції, уже був переможцем у власних очах. Переможці та призери гонки отримали грамоти, медалі ручної роботи та цінні призи. 

Гуртківці Закарпатського центру туризму, котрі брали участь в гонці «Герой Срібної Землі», в своїх вікових групах теж стали переможцями та призерами! В цьому вони завдячують насамперед своєму керівнику гуртків зі спортивного орієнтування Юлії Більце, яка теж безпосередньо брала участь у підготовці цих військово-патріотичних перегонів.

Неймовірну атмосферу подолання перешкод доповнював і сам фестиваль з народними піснями та танцями. А  неймовірно гарні краєвиди під час старту і впродовж усієї дистанції додавали сил і наснаги справжнім героям нашого чудового краю в такому цікавому і екстремальному забігу. Після фінішу на всіх учасників очікувало продовження гарного дня – вони мали змогу побувати на самому фестивалі чотирьох стихій «Гамора».

Чудова, неймовірна атмосфера була від самого старту змагань і аж до кінця першого змагального дня. Наступного ранку на гуртківців Закарпатського центру туризму очікувала не менш цікава мандрівка на вершину гори Кук. Втомлені, але з бадьорим настроєм вихованці ЗЦТКЕСУМ під керівництвом своїх керівників гуртків Юлії Ігорівни та Андрія Петровича Більце вирушили на досить важке сходження. Гуртківцям довелось подолати затяжні підйоми, важкопрохідні місця,  але, як сказали самі юні туристи-орієнтувальники,  воно того варте. Під час маршруту розбирали деталі забігу минулого дня та поспілкувались про патріотизм до своєї неньки-України, адже і гонка героїв, і підкорення вершини Кук були приурочені саме до 30-річчя Незалежності України. Піднявшись на вершину, гуртківці з прапорами України та Закарпатського центру туризму в руках виконали державний гімн та хвилиною мовчання вшанували всіх причетних до боротьби за незалежність нашого краю та держави. На зворотній дорозі, під час привалів, діти розпитували про незалежність України та любов до неї у Андрія Петровича, котрий брав участь у війні з російськими окупантами на сході України і може розповісти про цікаві факти з власного досвіду. Загалом піднявшись на Кук і спустившись з вершини гуртківці подолали близько 30 кілометрів гірськими стежками й важкопрохідними місцями.

Додому гуртківці Закарпатського центру туризму поверталися з купою неймовірно позитивних емоцій. Вони з нетерпінням очікують на нові пригоди від Закарпатського центру туризму.

Керівник гуртків Юлія Більце

Відео заходу можна переглянути за посиланням