22-11-2021

Гуртківці Закарпатського центру туризму взяли участь у ІІІ Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференціі учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…»

20 листопада в режимі онлайн пройшла ІІІ Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція  учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…». Організатори Конференції – Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. В офіційному відкритті Конференції та пленарному засіданні взяли участь:

Неділько С.В. – директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді; Савченко Н.В. – заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Заслужений працівник освіти України.

На Конференцію було подано180 заявок: представництво всіх областей – уперше. 149 учасників виступили з доповідями. Вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді також долучилися до участі в Конференції: було подано дві заявки, й обидві учасниці пройшли відбір та були запрошені до безпосередньої участі в заході. За напрямком «Традиції, звичаї та обряди українського народу» свою цікаву пошуково-дослідницьку роботу «Шаркань» презентувала Блага Дарія, учениця 9 класу Ужгородської ЗОШ №19, вихованка гуртка «Етнографічне краєзнавство» Закарпатського центру туризму (керівник – Хаща Л.М.). Загалом це була найбільша за кількістю представлених робіт секція – 59 учасників. Організатори відмітили, що роботи вирізнялися науковістю та образністю, були цікаві та змістовні. Від себе Дарія зауважує про дуже приємну та дружню атмосферу, високу організацію Конференції та професійність керівників секцій (Срайчук Ю.В. –  директор Івано-Франківського  історико-меморіального музею Олекси Довбуша та Роїк Н. М. –  методист Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді).

У роботі секції «Народна архітектура та її стилі» взяли участь 15 юних дослідників із різних регіонів України. Закарпаття представила Кузьма Станіслава, учениця 9 класу КЗ Іршавський ліцей №1, вихованка гуртка «Етнографічне краєзнавство» Закарпатського центру туризму (керівник – Дутка М.М.).  Куратор секції Ласитчук Юрій Михайлович, завідувач Косівської філії Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, привітав учасників та подякував за змістовні роботи, наголосивши на їх високій якості та відзначивши ті роботи, які заслуговують на особливу увагу. Святослава презентувала дослідження «Свято-Духівська православна церква». Вихованка ЗЦТКЕСУМ зауважує, що звернула увагу на доповіді своїх однолітків про споруди та  об'єкти, які вже на даний час не будуються, є зникаючими, і для себе визначила орієнтовну тему майбутнього дослідження.  

Всі учасники Конференції отримають сертифікати, а керівники – подяки.