09-09-2022

Гуртківці Закарпатського центру туризму завітали з екскурсією до археологічного музею Ужгородського національного університету

8 вересня 2022 року вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівники гуртків Ольга Дорчинець та Віктор Мазур) здійснили пізнавальну екскурсію до археологічного музею Ужгородського національного університету.

Археологічний музей УжНУ за роки свого існування накопичив чималу колекцію експонатів, які яскраво демонструють різні періоди історії нашого краю. Впродовж десятиліть археологічними експедиціями УжНУ, котрі досліджували пам’ятки Закарпаття, зібрано велику кількість експонатів, які становлять історико-культурну цінність, від палеоліту до пізнього середньовіччя.

Для гуртківців ЗЦТКЕСУМ надзвичайно цікаву та змістовну екскурсію провів завідувач археологічного музею Володимир Мойжес. В легкій невимушеній формі науковець подав інформацію про особливості археологічних досліджень, стародавнє минуле нашого краю, артефакти, які вдалося відшукати від час археологічних розкопок. В музеї виставлені предмети побуту, бронзові прикраси, спорядження для вершників, ритуальні та поховальні предмети, знаряддя праці ремісників, зброя. Юним учасникам екскурсії навіть дозволили потримати деякі експонати в руках. 

Подорож до світу археології викликала в допитливих краєзнавців інтерес та повагу до власної історії, розширила їхній світогляд, сприяла вихованню патріотичних почуттів

Перегляд матеріалів в Facebook