26-07-2019

Гуртківці ЗЦТКЕСУМ здійснили триденний навчально-тренувальний пішохідний похід Закарпатськими горами

З 23 по 25 червня 2019 року вихованці Закарпатського центру туризму під керівництвом Більце Андрія Петровича та Янчук Юлії Ігорівни здійснили триденний навчально-тренувальний пішохідний похід І ступеня складності.

В подорожі взяли участь шістнадцять вихованців гуртків спортивного орієнтування, пішохідного туризму та етнографічного краєзнавства. Похід проходив на території Перечинського та Великоберезнянського районів. Гуртківці мали змогу насолодитись красою цих гірських районів. Майже вся територія – мальовнича гірська місцевість, лісові масиви якої помережані долинами навколо річок та потоків, з вкрапленнями просторих полонин, на яких з сивої давнини випасали овець. Багатий район і на унікальні пам’ятки архітектури. Це дерев’яні церкви, які збудовані без жодного цвяха.

Наша подорож починається:

1 день: проїзд м. Ужгород – с. Лумшори, далі пішохідна частина – оз. Комсомольське – пол. Рівна – г. Менчул – вдсп. Воєводин – ур. Прелука.

Пройдено в перший день 31 км.

2 день: ур. Прелука – г.Остра – ур. Лютка.

Другого дня було подолано 14 км.

3 день: ур. Лютка – с.Люта, далі проїзд с.Люта – м. Ужгород.

Пройдено в третій день 4 км.

Загалом впродовж трьох днів гуртківці подолали 49 км по немалим схилам та крутими підйомами. Гуртківці мали змогу під час подорожі побачити різноманіття тваринного і рослинного світу, тропічні й субтропічні дерева. Наші вихованці трохи порибалили у річці Уж, де гірських потоках водиться харіус і форель. Щодня хлопці й дівчата на практиці освоювали ті знання і навички, котрі здобули під час занять у гуртках, які відіграли велик роль в цьому поході. Вихованці в захваті від цієї мандрівки, не зважаючи на втому. Хоча погода й приносила дощові несподіванки, однак навчально-тренувальний  пішохідний похід І ступеня складності подолано в повному обсязі і всіма учасниками. На черзі – нові походи, більш складні, але не менш цікаві.