29-07-2019

ХІI Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців

День перший 28.07.2019 р.

З 28 липня по 03 серпня 2019 року на базі філії „Центральний табір туристського активу учнів України” (Закарпатська область, Іршавський район, с. Осій) проходить XII Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців.

Захід проводиться відповідно до п. 166 Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік затвердженого наказом МОН від 21.11.2018 року № 1292.

Під час Зльоту з 26 по 28 липня 2019 року заплановано проведення семінару-практикуму з підготовки суддів всеукраїнських конкурсів та змагань відповідно до п. 51 Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти на 2019 рік затвердженого наказом МОН від 21.11.2018 року № 1292.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням Зльоту здійснює Міністерство освіти і науки України. Безпосередня організація та проведення Зльоту покладається на Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Головну суддівську колегію.

Учасниками зльоту є команди (по одній від областей та м. Києва) до складу яких входять учні закладів освіти системи Міністерства освіти і науки України 2003–2005 років народження (виключення – учасники 2002 року народження – учні 10 класу, І курсу). Кількісний склад команди становить 9 осіб (7 учнів і 2 керівники).

Програма зльоту передбачає роботу за п’ятьма напрямами краєзнавчих досліджень: історичне краєзнавство, фольклор і етнографія, екологія, географічне краєзнавство, геологія і реалізується у таких видах змагань та конкурсів:

  • Туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут;
  • Творчі майстерні;
  • Конкурсна програма (візитка команди, конкурс-захист краєзнавчо-дослідницької роботи за темою: „Ігри та забави в народних традиціях”, туристсько-краєзнавча вікторина) та ін.

Керівники команд, що посядуть у підсумку 1, 2, 3 місця отримають Грамоти Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Участь від Закарпатського центру туризму беруть одні з найкращих юних туристів-краєзнавців: Мешко Марк, Мешко Янош, Барч Вікторія, Садовська Діана, Варга Анастасія, Биркович Артем, Самсонов Олександр. Керівники команди – це досвідчені, відповідальні, креативні та творчі керівники гуртків – Кононенко Ольга Володимирівна і Янчук Юлія Ігорівна. Сонячного недільного ранку юні гуртківці-краєзнавці виїхали на Іршавщину. Дорогою наші вихованці співали пісні,  жартували, кепкували між собою. Відстань трохи більше ніж 100 кілометрів пролетіла швидко, як одна мить.

Юні туристи-краєзнавці Закарпатського центру туризму були поселені для проживання під час зльоту в будиночки. Цього ж вечора відбулося урочисте відкриття, на якому були присутні 15 команд. Це 105 учнів і 30 керівників команд. Панувала дружня, святкова, урочиста атмосфера. ХІІ Всеукраїнський зліт відкрив директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді С.В. Неділько. Він подякував учасникам за активну участь у організації та проведенні зльоту, побажав юним туристам-краєзнавцям успіхів та перемог. На відкритті до слова були запрошені почесні гості: учасники АТО, працівники позашкільної освіти, які щиро вітали учасників зльоту, побажали успіхів у конкурсах, під час проходження дистанційних маршрутів, виконання краєзнавчих завдань, витримки на туристсько-спортивних етапах.

Брезинська-Вовканич І. М.