13-05-2021

ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) розпочато. Цьогоріч він проходитиме в онлайн-форматі

13 травня 2021 року розпочався ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Цього року цей важливий захід з національно-патріотичного виховання молоді проходитиме в онлайн-форматі.

До участі в обласному етапі  гри „Сокіл” („Джура”) долучився 41 рій –переможець/призер І (районного, міського та в об’єднаних територіальних громадах) етапу  („Молоді козаки”, старша вікова група  – 25 роїв; „Джури”, молодша вікова група –16) з міст, районів та ТГ Закарпатської області.

На урочистому відкритті, яке відбулося в Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, котрий визначений наказом департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації від 25.09.2020 № 129 відповідальним за організаційне, методичне і практичне забезпечення всіх етапів цієї гри на території Закарпаття,. до учасників та гостей з вітальним словом звернувся заступник голови обласного штабу гри „Джура”, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти управління освіти і науки департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації Євген Степанович Грабар. Державний посадовець зазначив, що в сучасних умовах забезпечення виховної роботи у закладах освіти повинно базуватися на впровадженні національно-патріотичного виховання, важливою складовою якого і є саме Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”) як вагомий засіб громадянської освіти. Пан Грабар закликав усіх учасників бути гідними продовжувачами славних традицій щодо збереження суверенітету та територіальної цілісності Української держави, дотримуватися кодексу лицарської честі учасника гри „Сокіл” („Джура”) – бути підготовленим, безкорисливим, чесним, дисциплінованим, активним, відважним, витривалим, врівноваженим, здоровим, розумним, а також під час участі у цій грі і в життєвих обставинах дотримуватися інших чеснот.

Участь в урочистому відкритті взяли також заступник начальника управління молоді та спорту, начальник відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Ірина Савченко, директор Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді Марина Мошак,  учасник війни на сході України, головний суддя ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) Андрій Більце.

Після відкриття розпочався перший змагальний конкурс „Відун”.