05-03-2020

Інтелектуальні квест-ігри як метод виховання патріотів України використали працівники Закарпатського центру туризму в таборі «АРНІКА»

Національно-патріотичне виховання в сучасному житті займає особливе місце, адже сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для визначення своєї долі та подальшого світового порядку на планеті. Серед виховних напрямів найбільш актуальні нині патріотичне, національне, громадянське виховання… Працівники Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді шукають і використовують у роботі нові підходи і нові шляхи щодо виховання патріотизму підростаючого молодого покоління.

Патріотизм – це основа, головний критерій оцінки громадянськості, ступінь розвитку людини. Його змістом є почуття любові до рідної України, відданість їй, народу, гордість за його минуле і сучасне, прагнення захистити його інтереси.

4 березня 2020 року працівники ЗЦТКЕСУМ провели на базі Воловецької  філії ЗОЕНЦ „Арніка” для учнів закладів середньої освіти Рахівського та Мукачівського районів ряд навчально-виховних заходів: гру-квест на тему „Люби і знай свій рідний край”; гру-квест до річниці вшанування Тараса Шевченка  - „Чи знаєш ти Шевченка”, майстер-клас „Використання туристичних мотузок та вузлів у пішохідному туризмі”. Методист Закарпатського центру туризму Іванна Михайлівна Брезинська-Вовканич підготувала командні запитання за темами: ”Символи України”, „Карта України”, „Мистецтво України”, „Україна в загадках”. Інтелектуальні ігри, в яких можна було показати свою ерудицію, сподобались дітям. Про це свідчили їхні цікаві, змістовні відповіді.

Працівники Закарпатського центру туризму задля більшої ефективності виховного процесу органічно поєднують в цілісну систему різні принципи національно-патріотичного виховання, яка забезпечує досягнення відповідних результатів. Це і  зацікавленість дитини, безпосередня участь кожного учасника у певному заході, відповідність тематики, врахування вікових особливостей.

Мета гри – виховання патріотів України. Діти жеребкуванням поділилися на дві команди. Завданням для кожної команди було: придумати назву, обрати капітана, придумати девіз. Відрадно, що назви команд відповідали тематиці квесту: „Патріоти”, „Козачата”. Іванна Михайлівна перед початком гри провела короткий інструктаж, повідомила правила, хід гри.

У конкурсі капітанів найкраще виступав капітан команди „Патріоти”. Капітани на аркушах без допомоги команд писали, яких вони знають народних гетьманів та Президентів України. Щасливі, усміхнені обличчя дітей. Позитивні емоції радості переповнювали всіх: переможців і учасників.

Завідувач туристсько-краєзнавчого відділу ЗЦТКЕСУМ Надін Юріївна Клеменца згуртувала поціновувачів творчості Тараса Шевченка. Діти 6-8 класів взяли участь у квест-грі, яка присвячена творчості нашого безсмертного класика. Ця інтелектуально-розважальна гра мала за мету поринути у світ краси рідної мови, вшанувати пам’ять Тараса Шевченка, відкрити нові сторінки з життя поета. Діти задоволено висловлювали думки, цитували твори Шевченка на трьох мовах: українській, англійській, німецькій. Гра цікава та незвичайна ще й тим, що діти перебували в постійному творчому пошуку. Вони активно відповідали на питання, відгадували ребуси, складали пазли. Кульмінацією гри було музичне  виконання твору великого Кобзаря „Реве та стогне Дніпр широкий”.

Методист Закарпатського центру туризму відділу, який відповідає за туристичний напрямок, Ростислав Степанович Глеба провів з дітьми майстер-клас на тему „Використання  туристичних мотузок та вузлів у пішохідному туризмі”. Ростислав Степанович також роз’яснив  учням застосування вузлів на практиці. Діти залюбки вчилися в’язати вузли, які застосовуються в туризмі для подолання перешкод під час походів, мандрівок, екскурсій. Найбільше вихованцям сподобався вузол під назвою „подвійний  провідник”, який у середовищі бувалих туристів називають  „заячі вушка”.Діти залюбки працювали в команді, набули практичних навичок та були задоволені проведеним майстер-класом.

Час у таборі „Арніка” пролетів як одна мить. Відпочиваючі отримали чимало позитивних емоцій. Щасливі, усміхнені обличчя дітей – найвища нагорода для працівників ЗЦТКЕСУМ.