04-11-2022

Юні козачата під час захоплюючої екскурсії ознайомилися з родзинками та окрасою обласного центру – мініскульптурками

Захоплюючу екскурсію для юних вихованців гуртка «Козачата» провели в Закарпатському центрі туризму. Гуртківці разом зі своїм керівником Ларисою Хащею 3 листопада 2022 року прогулялися Ужгородом і змогли ознайомитися з родзинками та окрасою обласного центру – мініскульптурками. Милі витвори мистецтва викликають посмішку як у малечі, так і в дорослих. Вони чудово вписалися в архітектуру нашого міста та за останні кілька років стали дуже популярними серед ужгородців і гостей.

Екскурсію було вирішено розпочати з подвір’я СЗОШ № 4, де навчаються діти та на базі якої проводяться заняття гуртка. Вхід у школу прикрашає фігурка Майкла Стренка, нашого земляка, котрий став героєм боїв за японський острів Іводзіма, що відбувалися за часів Другої світової війни.

Наступною скульптуркою, яку оглянули гуртківці, була постать Григорія Жатковича, першого губернатора Підкарпатської Русі. Розмістили її на камені навпроти будівлі теперішнього Закарпатського художнього музею, в якій він працював і якій в ті часи розміщувалася адміністрація.

Найбільшу радість у гуртківців викликали фігурки козаків, які розташувалися в альпінарії декілька тижнів тому. Грай, Око і Тур – це герої українського мультфільму, який цього року святкував 55 років з виходу першої серії. На фігурках козаків уважний оглядач зможе розгледіти цифри 1, 2 і 8 – їх викарбувано на честь нашої славної 128-ї гірсько-штурмової бригади.

Далі група оглянула фігурки Ференца Ліста, Джона Лорда, кораблик  «Карпатія», який першим прийшов на допомогу «Титаніку». Юні вихованці гуртка «Козачата» на удачу потерли носика Миколайчику та кнедлик, який тримає в руці бравий вояк Швейк. Загалом було оглянуто 15 мініскульптурок з 53 розміщених в нашому місті. Виявляється, кожна така встановлена у певному місці Ужгорода фігурка має свою цікаву історію. Колекція цих зодчих елементів постійно поповнюється.

Екскурсія виявилася пізнавальною, цікавою та корисною для здоров’я завдяки кількакілометровій прогулянці чудовим осіннім жовто-багряним Ужгородом. Проте незавершеною – багато скульптурок ще залишились не оглянутими, але вони теж обов’язково дочекаються своєї черги.

Перегляд матеріалів в Facebook