29-07-2022

Юні спелеологи Закарпатського центру туризму День Української державності відзначили підкоренням скелелазних маршрутів

Державність – це не тільки понад тисячолітня історія нашої держави, її культура і традиції. Державність – це наш український народ, який віками бореться за свою незалежність. Тому формування здорової та активної молоді в наш час є особливо актуальним завданням. Для цього добре підходять різні види активного відпочинку, спорту, туризму. Особливо популярним тепер стає скелелазіння. Це дуже динамічний та захопливий вид спорту. До речі, з 2020 року скелелазіння отримало статус олімпійського виду.

Скелелазіння вимагає від спортсмена не лише гарної фізичної форми, але й максимальне використання логіки, кмітливості та нестандартних рішень. А ще тут просто необхідний розвиток абсолютно всіх груп м’язів – від великих м’язів спини до дрібних м’язів пальців, що тримають тіло під час лазіння.

Підйом на скелі – це урок справжнього життя в реальному часі. Він вимагає самостійно мислити, швидко реагувати і вміти скористатись результатами своїх рішень. Приборкання скелі – це життя в стислому вигляді, де моментально простежується причинно-наслідковий зв'язок кожного рішення або, навпаки, нерішучості. Кожна дія впливає на кінцевий результат.

Для юних спелеологів Закарпатського центру туризму підкорення скелелазних маршрутів стало одним із найулюбленіших захоплень. Тренування на природних скелях села Оноківці, Соколець, Смерековий камінь приносять дітям багато позитивних емоцій, дають можливість приборкати свій страх, вдосконалити фізичні можливості. Скелелазіння – це гнучкість, спритність, сила м’язів і витривалість. Ці заняття не сприймають зайвої ваги, ліні та слабкості. Підкорення скель гартує силу волі. А також допомагає юним спелеологам отримати хорошу підготовку для проходження та дослідження підземних печер. Адже недарма спелеологію ще називають альпінізмом навпаки. Техніка печерних сходжень має багато спільного зі сходженнями в альпінізмі. Сходження – це відмінний спосіб закласти основи самодисципліни. Для отримання гарних результатів це захоплення вимагає порядку та уваги. Не можна баритися, піднімаючись по схилу. Потрібно йти до своєї мети, не звертаючи уваги на перешкоди.

Під час сходжень, зависаючи на страховці, діти багато разів падають. Але, незважаючи на невдачі, наполегливо рухаються вперед. Вони на власному досвіді вчаться переживати падіння, що надає їм здатність краще переносити незгоди в житті.

На питання: «Чому подобається скелелазіння, спелеологія, туризм?», юні спелеологи відповідають: «Тому, що це цікаво, корисно та весело». Вдосконалюючи техніку скелелазіння, юні спелеологи Закарпатського центру туризму отримують справжнє задоволення від підкорення все нових і нових маршрутів.

Перегляд матеріалів в Facebook