20-04-2022

Керівник гуртка "Спелеотуризм" провела відкрите заняття поблизу с. Оноківці

19 квітня відбулося відкрите заняття гуртка "Спелеотуризм" (керівник Монич О.О.).

Тренування пройшло в мальовничій місцевості поблизу с. Оноківці Ужгородського району. Тут знаходиться геологічна пам'ятка Овноківська скала – 15-метрова кам’яна брила на березі каналу Ужа. Скалою послуговуються закарпатські скелелази, зокрема й вихованці спелеогуртків  Закарпатського центру туризму, уже впродовж десятиліть. З урахуванням порівняно малої висоти,  лазіння по скелі передбачає простіший спосіб страхування.

Вихованці гуртків центру туризму під керівництвом свого досвідченого тренера відпрацьовують тут техніку спелеотуризму, яка в подальшому допомагає їм у дослідженні печер як рідного Закарпаття, так і інших регіонів України.

Це ж заняття дало змогу й іншим гуртківцям освоїти базові навички з подолання подібних перешкод. Вихованці гуртків "Юні туристи-краєзнавці" (керівники Самсонов О.С., Кононенко О.В.) були в захваті від такого тренування. На заході були присутні також батьки гуртківців, зокрема й переселенців із інших регіонів України.

Провівши тренування з дітьми, Олеся Омелянівна надала рекомендації щодо проведення подібних тренувань молодому педагогу Закарпатського центру туризму Самсонову О.С.

Приємно відзначити, що поряд із закарпатськими дітьми тренуються наші гості з Харкова, Києва, Дніпра, Донеччини. Це ще раз підтверджує, що ми –  єдина країна, один народ.

Перегляд матеріалів в Facebook