25-03-2019

„Козачата” на екскурсії

Важливе значення в підвищенні екологічної грамотності гуртківців Закарпатського центру туризму має знайомство їх із законами природи, розповідями про той чи інший вид тварин, різноманітні типи рослинних угрупувань, водойм тощо. Вихованці гуртка „Козачата” під час екскурсії  (21 березня 2019 р.) збагатилися знаннями про природні явища в природі в залежності від сезону, вчилися визначати рослини та дізналися про їх значення в житті людини, набули навиків орієнтування на місцевості за місцевими ознаками. А головне – щоб діти бережно ставилися до природи, любили її та охороняли природні багатства.

Під час екскурсії була проведена мозкова атака – вчитель задав гуртківцям запитання, а вони протягом хвилини-двох висловлювали різноманітні гіпотези, дискутували, віддавали перевагу тій чи іншій ідеї, а по закінченні часу пропонували свою відповідь як єдине рішення.

Наприклад, діти дискутували над такими питаннями: „Що було б якби:

- раптом перестали квітнути наші рослини;

- не стало води на землі;

- зникло Сонце”.

Характерною особливістю юних вихованців є емоційність і допитливість, прагнення перевірити, випробувати свою силу і спритність, бажання фантазувати, відкривати таємниці і прагнути до чогось незвичайного, далекого і прекрасного. Під час нашої екскурсії в природу були проведені ігри на місцевості:„Впізнай дерево”, „Панасе, Панасе на чому стоїш”,„Схід-захід,південь-північ”, адже  недарма гру називають королевою дитинства. Без  неї дітям жити невесело і нецікаво.

Керівник гуртка - І.М.Брезинська-Вовканич