02-11-2021

Краєзнавча екскурсія Перечином. Знайомство з найбільшою підковою, будиночком Зубної Феї, пам’ятником листоноші Федору Фекеті та Лавандовою горою

Гуртківці Закарпатського центру туризму під керівництвом керівників гуртків Малик Ю.А. та Осипенко О.О. здійснили краєзнавчу екскурсію до міста Перечин. Незважаючи на те, що Перечин розташований недалеко від Ужгорода, мало хто з дітей та дорослих відвідує його з метою екскурсії. Тому було вирішено ознайомити гуртківців з туристичними родзинками цього цікавого містечка.

В екскурсії взяло участь 15 гуртківців. Діставатися до Перечина та в зворотному напрямку вирішили на електричці. Для більшості гуртківців сама подорож електричкою вже викликала бурю емоцій, адже більшість з них вкрай рідко подорожують залізницею. У Перечині відразу ж почали знайомитися з місцевими пам’ятниками: найбільшою підковою, будиночком Зубної Феї, пам’ятником листоноші Федору Фекеті, міні-скульптурою жабі.

Дізнавшись багато цікавинок про історію перечинських пам’ятників та зробивши не одне селфі, вирушили на гору Гурка. Надзвичайно гарна хресна дорога пролягала мальовничими схилами гори, з якої відкривався чудовий краєвид на місто Перечин та Ужанську долину. Не менше за гарні краєвиди гуртківців вразило надзвичайно гарне оформлення капличок хресної дороги. Діти роздивлялися зображення та цікавилися подіями, відтвореними на капличках.

Здолавши Гурку, трохи відпочили та підкріпилися. І вирушили на екскурсію до Перечинського краєзнавчого музею. Цікава та інформативна екскурсія додала розуміння щодо походження деяких назв Перечинщини та підкреслила історичну толерантність нашого регіону до багатьох народів, що проживають на його території. Також учасників екскурсії ознайомили з традиційними промислами та виробництвами Перечина. Цікаві експозиції та їх не менш цікавий опис не залишив дітей байдужими, і вони ще довго обговорювали побачене і почуте.

Маючи ще багатенько часу до відправлення на Ужгород, вирішили прогулятися до Лавандової гори. Оскільки період цвітіння лаванди вже закінчився, то просто мали чудову нагоду насолодитися вражаючим осіннім краєвидом золотої осені. А водночас розважилися спортивними іграми.

Максимально виконавши програму екскурсії, вирушили до залізничної станції міста Перечин, а звідти – знову електричкою до Ужгорода.

Ось такий насичений та цікавий день провели вихованці гуртків „Етнографічне краєзнавство” та „Пішохідний туризм” під керівництвом своїх досвідчених керівників.