12-11-2019

«Мій рідний край, моя земля очима сучасників» – дитячий погляд у майбутнє

8-10 листопада в м. Миколаїв зібрались найкращі юні дослідники-краєзнавці України на вже традиційну Х Всеукраїнську конференцію учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». Головною метою Конференції стало залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи рідного краю.

Цьогоріч на Конференцію завітали представники 17 областей України. Юні краєзнавці  з’їхалися з Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської та Черкаської областей, а також представники з районів і міст Миколаївщини.

Відповідно до Умов Х Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» було представлено 6 секцій:
–   «Історичне краєзнавство»;
–   «Географічне краєзнавство та геологія»;
–   «Археологічне краєзнавство»;
–   «Екологічне краєзнавство»;
–   «Культура, література, архітектура та мистецтво рідного краю»;
–    «Етнографічне краєзнавство та музейна справа».

Закарпатську делегацію на конференції представляли вихованці Закарпатського центру туризму в секції  «Історичне краєзнавство» - Глеба Василь (учень 9 класу Ужгородської  загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №9), керівник гуртка Мазур В.Б., та Мешко  Янош (учень 11 класу Ужгородської  загальноосвітньої  спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів), керівник гуртка Дзембас О.В.; в секції «Археологічне краєзнавство» – Мешко Марк  (учень 11 класу Ужгородської  загальноосвітньої  спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів), керівник гуртка Дзембас О.В. Усі виступаючі отримали сертифікати про участь у Х Всеукраїнській конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» та збірки статей з матеріалами конференції.

Миколаїв привітно зустрів гостей. Організатори намагалися подарувати учасникам багато позитивних емоцій, яскравих вражень, для чого провели цікаві екскурсії Миколаєвом: до Миколаївського обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми», краєзнавчого відділу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки тощо. Після екскурсій на учасників чекала  презентація Чорноморського національного університету імені Петра Могили від його провідних науковців. Не обійшлось й без пішохідної екскурсії «Крокуємо вулицями міста» .

За підсумками конференції наш представник – вихованець гуртка «Юні археологи» Закарпатського центру туризму  Мешко  Янош отримав свідоцтво, що підтверджує його право на друк у збірці кращих пошуково-дослідницьких робіт Х Всеукраїнської краєзнавчої конференції «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

Учасники конференції стали справжніми друзями єдиної рідної України і від’їжджали додому з новими враженнями, найкращими побажаннями, вдячністю за плідну роботу та з надією зустрітися в наступному році!

Адже кому, як не сучасній молоді, змінювати на краще наш рідний край!? Тож нехай в дитячих очах сяє чисте, прекрасне майбутнє нашої держави!

Всі учасники конференції набули неоціненний досвід, який обов’язково знадобиться у подальшій науково-дослідній роботі, та незабутні позитивні враження від поїздки.