13-10-2020

Навчально-тренувальний похід для педпрацівників провели в Закарпатському центрі туризму

12 жовтня 2020 року було здійснено одноденний навчально-тренувальний похід для педагогічних працівників Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді. Похід пройшов  мальовничою територією Полянської ОТГ. Мета спортивного заходу була практична – надати методичну допомогу керівникам гуртків та методистам Закарпатського центру туризму в техніці пішохідного туризму й орієнтування на місцевості, підвищення професійної майстерності працівників з подальшою активізацією туристсько-краєзнавчої роботи, відпрацювання на практиці теоретичних навичок туристсько-спортивного та краєзнавчого напрямів.

Керівник навчально-тренувального походу завідувач організаційно-масового відділу Андрій Більце провів учасників заходу мальовничими стежками, що пролягли Полянською окремою територіальною громадою. Осіннє різнобарв’я природи, котра готується до тривалого зимового періоду, вражала багатющою колористикою. Багряні, жовтогарячі, пурпурово-смарагдові дерева на тлі осіннього ландшафту виглядали заворожуюче казково. Кілометр за кілометром долали учасники визначений маршрут. 

Заступник керівника походу методист Ростислав Глеба під час зупинок для відпочинку провів для педпрацівників майстер-класи з техніки в’язання туристських вузлів, котрих налічується кілька сотень. Пан Ростислав показав найбільш розповсюджені і ті, які знадобляться у будь-якій ситуації. Продемонстрував різні типи спорядження, варіанти кріплення, натягування мотузки за допомогою різних вузлів, розповів про практичне  застосування аптечки. А ще дав роз’яснення з питань пішохідного туризму і орієнтування в незнайомій місцевості, розповів про те, як користуватись туристським спорядженням в поході з найбільшою ефективністю, про цікаві маршрути, що проходять Закарпаттям і котрі можуть долати керівники гуртків зі своїми вихованцями.

Одноденний навчально-тренувальний похід збагатив усіх його учасників неоціненним досвідом мандрів рідним краєм і дав поштовх до вивчення його краєзнавчих, історичних та  природничих особливостей.