14-08-2020

Навчально-тренувальний похід на Полонину Боржава

Вихованці гуртка  „Юні спелеологи”  (керівник Монич О.О.) здійснили   похід на полонину Боржава. Мета походу – підготовка до  категорійних походів та знайомство з неповторними мальовничими куточками рідного краю. Маршрут походу: пер. Воловецький (731 м) – г. Ряпецька (1210 м) – г. Великий Верх (1598 м) – г. Стій (1681 м) – г. Плай (1323 м) – смт. Воловець.

Боржава  прекрасна у будь-яку пору року. Вона є найдовшою полониною Закарпаття (її довжина становить понад 50 кілометрів) і частиною Полонинського хребта Українських Карпат. Розташована між ріками Латориця й Ріка. Ширина її в середньому становить 3-4 кілометри, хоча місцями бувають ділянки і по 10 кілометрів. Максимальна висота Боржави – 1681 метр (г. Стій). Південний схил полонини пологий, завдяки чому ним дуже легко ходити в походи, а от північний схил круто обривається до долини річки Ріпінки. Боржавська полонина зручна тим, що вона розчленована приблизно на два десятки вершин, перепади між якими не надто відчутні. Тому за день можна подолати відразу декілька з них.

На вершині гори Плай (1323 м) розташована високогірна метеостанція. Взимку метеорологи слідкують за станом снігового покриву, а продовж всього року вимірюють та передають оперативні метеорологічні дані до Закарпатського гідрометеоцентру. Цікаво, що тут у 1969-1970 начальником загону працював В’ячеслав Чорновіл. Тепер на вершині Плаю стоїть присвячена йому меморіальна дошка. 

Під час походу діти на практиці застосували знання, набуті під час навчального року: орієнтувалися на місцевості, організовували побут, розводили вогнище, готували їжу. Крім того, вони побачили красу Карпатських гір, скуштували ягоди чорниці та лохини, випробували себе на витривалість.

Сповнені позитивних вражень діти з нетерпінням чекають нових цікавих мандрівок та знайомств з чарівними і неповторними куточками рідного краю.