04-03-2019

Навчання з охорони праці та цивільний захист в надзвичайних ситуаціях відбулися в Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді

Згідно наказу департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації №38 від 28.02.2019р. «Про основні заходи цивільного захисту», плану роботи Закарпатського центру туризму на 2018-2019 навчальний рік 4 березня 2019 року для працівників Закарпатського центру туризму були проведені навчання з електро-, протипожежної безпеки та охорони праці. Було акцентовано на правилах поведінки в надзвичайних ситуаціях. Інженер з охорони праці Безмен С.Г. детально зупинився на обговоренні надзвичайної події, яка призвела до загибелі людей під час нещодавнього походу на гору Піп Іван, що на Закарпатті. «Легковажність в горах неприпустима і дотримуватись правил безпеки необхідно всім, навіть досвідченим спортсменам», – неодноразово наголошував інженер з охорони праці під час навчань. Працівники центру туризму дізналися, як надавати домедичну допомогу постраждалим від переохолодження, відмороження, опіків. Як чітко і без паніки діяти під час пожежі, як безпечно використовувати офісне та побутове електрообладнання. Електрична енергія невидима, але вона може завдавати непоправної шкоди людині, якщо не дотримуватись правил безпеки. Було розглянуто різні випадки, коли доторкання до оголених електродротів призводило до трагічної загибелі людини. Для унаочнення розповіді інженер з охорони праці використав навчальні тематичні фільми, зокрема і про правила перебування поблизу ліній електропередачі, як діяти під час ураження постраждалого струмом тощо.

 Надзвичайно пізнавальним виявився також відеоролик про вогнегасники, як правильно і ефективно їх застосовувати при певному типі пожежі. Виявляється, порошкові, пінні та вуглекислотні вогнегасники мають різний коефіцієнт корисної дії та термін придатності. Інженер з охорони праці Безмен С.Г. розповів, які саме вогнегасники використовуються в Закарпатському центрі туризму, де вони розміщуються і якого типу.

Також під час навчань було опрацьовано Пам’ятку щодо першочергових дій в разі виявлення предметів з ознаками вибухових пристроїв чи схожих на них предметів та Пам’ятку щодо зовнішніх ознак та дій особи чи групи осіб, що можуть вказувати на її належність до терористичної діяльності. Було наголошено, куди слід телефонувати чи звертатись в разі виявлення підозрілих предметів чи людей, дії яких викликають підозру.

Педагогічні працівники і весь колектив загалом Закарпатського центру туризму отримав під час навчання з охорони праці і безпеки життєдіяльності цінні знання, котрі допоможуть в майбутньому вберегти здоров’я і життя гуртківців та самих слухачів.