22-12-2020

Обласний онлайн семінар для відповідальних за організацію гри „Сокіл” („Джура”)

22 грудня 2020 року Закарпатським центром туризму проведено онлайн семінар для відповідальних за організацію початкових та І етапу у районах (містах, в ОТГ) та закладах професійної (професійно-технічної) освіти Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).

У заході взяли участь понад 100 працівників системи освіти районів, міст, ОТГ Закарпаття, які відповідають за організацію та проведення початкового та І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).

Під час роботи онлайн семінару учасники ознайомилися з нормативно-правовим забезпечення організації гри у 2020/2021 навчальному році. Окрім цього, зусилля організаторів було спрямовано на відпрацювання з учасниками заходу методик, які у подальшому сприятимуть формуванню у молодого покоління національно-патріотичної свідомості та заохоченню молоді до вивчення власної історії, популяризації національно-патріотичного та спортивного виховання, фізичного та морального загартування на засадах цінностей українського козацтва.

У роботі семінару взяв участь методист кабінету методики виховної та позашкільної роботи ЗІППО Павко І.Й.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася директор центру туризму Марина Іванівна Мошак та ознайомила учасників з порядком денним та програмою роботи. Також висвітлила підсумки участі області у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі „Сокіл” („Джура”).

Завідувач методичного відділу Закарпатського центру туризму Осипенко О.В. наголосила, що національно-патріотичне виховання, перш за все, – щоденна системна робота, яка повинна проводитися на рівні закладів освіти. Саме дитячо-юнацька військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”) надає можливість активно залучати молодь до заходів, що дають змогу привернути увагу до проблем становлення нашої державності, боротьби за незалежність, відновлення та збереження історичної пам’яті та надбань народу, формуванню у дітей високого сенсу життя, глибокої любові до нації, самовідданого служіння Батьківщині. Всі етапи гри мають на меті показати результати саме такої роботи. Вона зазначила, що основоположною ідеєю гри „Сокіл” („Джура”) є різнобічний розвиток дитини: у спорті, краєзнавстві, історії на принципах патріотизму та національної самосвідомості. Також зупинилась на організації роботи в умовах карантину.

Методист кабінету методики виховної та позашкільної роботи ЗІППО Павко І.Й. зупинився у своєму виступі на організації гурткової роботи з патріотичного виховання в закладі освіти та надав рекомендації для неї.

З  правилами онлайн проведення таборувань та взаємодію таборової старшини з учнівським самоврядуванням познайомив учасників завідувач організаційно-масового відділу центру туризму, учасник АТО Більце А.П.

Досвідом співпраці з батьками та громадськими організаціями поділився виховник куреня ім. Василя Пойди Негровецького НВК І-ІІІ ступенів ім. Василя Росохи,  вчитель фізичної культури Іван Гавриль. Із зацікавленням учасники віднеслись до розповіді про особливості багаторічної роботи педагога та впровадженню засад гри у діяльність освтнього закладу.

Учасники заходу отримали відповіді на питання, які їх турбували, та практичні поради.

Завдяки плідній роботі учасників онлайн семінару, маємо сподівання на подальше збільшення чисельності учасників гри початкових (в закладах освіти) та І (в містах, районах, ОТГ) етапах та піднесення на новий рівень виховних методів національно-патріотичного виховання.

Відео про захід