10-12-2019

Обласний семінар-практикум для відповідальних за організацію гри „Сокіл” („Джура”)

10 грудня 2019 року Закарпатським центром туризму проведено семінар-практикум для відповідальних  за організацію  гри у районах (містах, в ОТГ) та закладах професійної (професійно-технічної) освіти Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» („Джура”).

У заході взяли участь стали 32 працівники системи освіти районів, міст ОТГ Закарпаття, які відповідають за організацію та проведення районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та представники закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Під час роботи семінару-практикуму учасники ознайомилися з нормативно-правовим забезпечення організації гри у 2019/2020 навчальному році. Окрім цього, зусилля організаторів було спрямовано на відпрацювання з учасниками заходу методик, які у подальшому сприятимуть формуванню у молодого покоління національно-патріотичної свідомості та заохоченню молоді до вивчення власної історії, популяризації національно-патріотичного та спортивного виховання, фізичного та морального загартування на засадах цінностей українського козацтва.

У роботі семінару-практикуму взяв участь  начальник відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти Грабар Євген Степанович.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася директор Закарпатського центру туризму Марина Іванівна Мошак та ознайомила учасників з порядком денним та програмою роботи. Також висвітлила питання впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах області, проведення фінальних шкільних, районних та обласного етапів у 2018/2019 навчальному році, зробила порівняльний аналіз участі команд районів, міст, ОТГ в обласних заходах в рамках гри «Джура».

Завідувач методичного відділу Закарпатського центру туризму Осипенко Олена Василівна наголосила, що національно-патріотичне виховання, перш за все, – щоденна системна робота, яка повинна проводитися на рівні закладів освіти. Саме дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») надає можливість активно залучати молодь до заходів, що дають змогу привернути увагу до проблем становлення нашої державності, боротьби за незалежність, відновлення та збереження історичної пам’яті та надбань народу, формуванню у дітей високого сенсу життя, глибокої любові до нації, самовідданого служіння Батьківщині. Всі етапи гри мають на меті показати результати саме такої роботи. Олена Василівна зазначила, що основоположною ідеєю гри «Сокіл» («Джура») є різнобічний розвиток дитини: у спорті, краєзнавстві, історії на принципах патріотизму та національної самосвідомості.

 

З   правилами проведення таборувань та взаємодію таборової старшини з учнівським самоврядуванням ознайомив учасників завідувач організаційно-масового відділу Закарпатського центру туризму, учасник АТО Більце Андрій Петрович.

Своїм досвідом створення куреня ім. Василя Пойди Негровецького НВК І-ІІІ ступенів ім. Василя Росохи, поділився вчитель фізичної культури цього закладу Іван Гавриль. Наразі роботу розпочато серед органів самоврядування з метою гуртування молоді та формування куреню в закладі. Із зацікавленням присутні віднеслись до розповіді про особливості багаторічної роботи педагога по створенню куреня та впровадженню засад гри у діяльність освітнього закладу.

Бабинець Юрій Федорович, вчитель фізичного виховання Киблярівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородської РДА зупинився на організаційних та методичних заходах із проведення фізкультурно-спортивного комплексу гри „Джура”.

Завдяки плідній роботі учасників семінару-практикуму, маємо сподівання на подальше  збільшення чисельності учасників гри початкових (в закладах освіти) та І (в містах, районах, ОТГ) етапах та піднесення на новий рівень  виховних методів національно-патріотичного виховання.