14-02-2019

Обласний тур конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» відбувся в Закарпатському центрі туризму

Із 20 січня по 1 лютого 2019 року в Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді проходив І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів „Край, в якому я живу”. Участь у цьому цікавому заході взяли юні екскурсоводи музеїв навчальних закладів Виноградівського, Воловецького, Іршавського, Мукачівського, Міжгірського, Рахівського, Ужгородського, Хустського районів, міст Ужгород, Мукачево та Хуст. Було представлено 24 презентаційних матеріали і тексти екскурсій за напрямами: історичні музеї та краєзнавчі музеї.

Аналіз надісланих матеріалів свідчить про залучення учнівської молоді до туристсько-краєзнавчої, пошуково-дослідницької та екскурсійної роботи, поглиблення знань юних екскурсоводів щодо методів і форм музейної роботи, вміння працювати з історичними документами і першоджерелами, обробляти та аналізувати їх. У надісланих на конкурс матеріалах  екскурсій юні екскурсоводи приділили значну увагу видатним діячам нашого краю: єпископу-дисиденту Івану Маргітичу, колишньому міністру Міністерства з надзвичайних ситуацій Василю Дурдинцю, письменнику і педагогу Івану Чопею, Президенту Карпатської України Августину Волошину.  Частина робіт  присвячена життю та побуту мешканців нашого Закарпатського краю. Аналіз вказаних матеріалів свідчить про високий рівень володіння юними екскурсоводами краєзнавчим матеріалом, їх патріотичні почуття та вміння донести до слухачів зміст екскурсій.

На жаль, у конкурсі не взяли участь музеї військово-історичного напрямку, на що потрібно звернути увагу у майбутньому керівникам цих музеїв та керівникам закладів освіти, де функціонують такі музеї.

Загальний зміст наданих матеріалів свідчить про плідну роботу керівників музеїв та їх вихованців по підготовці та участі у І (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів.