04-02-2019

Обласний огляд музеїв при навчальних закладах

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України 22.10.2014 №1195 „Про затвердження положень про музеї при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.11.2014 за № 1415/26192, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України 05.10.2018 №1/9-607 „Про проведення Всеукраїнського огляду музеїв при закладах освіти”, наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 19.10.2018 №240 „Про проведення обласного огляду музеїв при закладах освіти” у жовтні 2018 – січні 2019 року проведено обласний огляд музеїв при закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України (далі – Огляд).

Огляд проводився у відповідності до Умов проведення Всеукраїнського огляду музеїв при закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України (далі – Умови).

У поточному навчальному році у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти області функціонують 199 музеїв, з яких 147 – у сільській місцевості, в тому числі 7 – у закладах дошкільної освіти, 182 – у закладах загальної середньої освіти, 5 – у закладах позашкільної освіти, 3 – у закладах професійно-технічної освіти. Усі зазначені музеї взяли участь в Огляді. Огляд показав, що діяльність переважної більшості музеїв сприяє формуванню у здобувачів освіти національно-патріотичних почуттів, залучає їх до краєзнавчо-пошукової та дослідницької діяльності.

Із загальної кількості музеїв, які функціонують при закладах освіти області, 58 – музеїв історичного профілю, 66 – краєзнавчого профілю, 41 – етнографічного, також діють народознавчі, літературні, мистецькі, галузеві музеї. Сорок музеїв мають почесне звання „Зразковий музей”. За період з минулого Огляду, який проходив у 2015/2016 навчальному році, створено та зареєстровано шість нових музеїв.

Активну участь в обласному огляді взяли музеї Виноградівського, Великоберезнянського, Міжгірського, Перечинського, Тячівського, Ужгородського, Хустського районів, міст Ужгорода та Хуста.