19-04-2019

Одноденний похід на гору Яроцький Діл здійснили гуртківці Закарпатського центру туризму

14 квітня 2019 року вихованці гуртків «Екологічне краєзнавство» та «Пішохідний туризм» ЗЦТКЕСУМ (керівник Захарова О.А.) здійснили одноденний пішохідний похід за маршрутом село Ярок – гора Діл, що в Ужгородському районі. Метою походу було набуття практичної підготовки до ступеневого походу, збагачення знаннями про свою країну, її природні надбання та формування національно-патріотичної свідомості. Завданням було подолати відстань запланованого маршруту,  ознайомитись з лісовими ефемерами, відпрацювати навички з орієнтування на місцевості, покращити дисципліну та культуру поведінки в групі однолітків та у природі,  отримати позитивні емоції.

В рамках проведення тижня громадського здоров’я, заради популяризації здорового способу життя та активного відпочинку до заходу було запрошено колег з вихованцями із Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Яроцький Діл належить до гірського масиву Маковиця, що є частиною Вигорлат-Гутинського вулканічного пасма. Південний схил вершини має велику галявину, вкриту лучною рослинністю, поодинокими березами, тополями,  ліщиною та глодом. Завдяки цьому та крутому схилу з вершини галявини відкривається панорама на середньодунайську низовину та передгір’я. Ще ця галявина відома ужгородцям під назвою «Циганський календар». Так її прозвали тому, що з Ужгорода галявина особливо виділяється, коли вкривається снігом. Кажуть, що коли цигани бачать на ній сніг, то починають готуватись до зими, адже настали холоди.

Саме весняні види лісової рослинності у своїй природній красі вихованці мали змогу спостерігати під час масового цвітіння. У лісі це анемона дібровна, анемона жовтецева, ряст білий та рожевий, зубянка залозиста, калюжниця болотна, медунка лікарська. На поляні, де на висоті ще збережені всі ознаки ранньої весни, – це білоцвіт весняний, підсніжник звичайний, проліска дволиста.

Керівник гуртків Захарова О.А.