11-10-2022

Одноденну подорож до старого млина з екскурсом в історію рідного краю здійснили вихованці Закарпатського центру туризму з гуртка «Пішохідний туризм»

9 жовтня 2022 року вихованці з гуртка «Пішохідний туризм» Закарпатського центру туризму, що здобувають позашкільну освіту при Малораковецькій гімназії, разом зі своїм керівником Ларисою Попович вирушили в одноденну подорож до урочища Бистрий.

Пані Лариса провела з гуртківцями інструктаж з техніки безпеки і озвучила маршрут, яким вони будуть йти до урочища.         

Старт відбувся із села Малий Раковець, присілок Горб. Далі шлях мав пролягати до села Імстичево Хустського району. Учасники подорожі мали змогу помилуватись чарівними осінніми краєвидами, а також побували на старому закинутому кар’єрі.

Колись на потічку Бистрий у с.Імстичево діяв водяний млин. В кінці ХІХ - на початку ХХ століття у верхів’ях потоку був розпочатий справжній технологічний бум – там побудували три водяні млини, одну пилораму з використанням енергії води, олійницю – виробничі приміщення, де виробляли соняшникову олію за спеціальною технологією.

На жаль, пилорама згоріла 1982 року, останню олійницю розібрали на будівельні матеріали 2001-го.

Старий водяний млин зберігся до наших днів, тож гуртківці Закарпатського центру туризму мали змогу подивитися на нього з невеликої відстані. Вихованці почули від свого керівника, що будівля складалася з двох приміщень – виробничого, де знаходяться механізми млина, та житлового, в якому раніше проживав мірошник (мельник) із сім’єю. До млина вів спеціально відведений вище по течії з потоку Бистрий  канал довжиною 500 метрів, який забезпечував перепад висоти для води та її подачі на колесо млина.

Після кількакілометрової подорожі та цікавого екскурсу в історію юні мандрівники вирішили трохи перепочити і перекусити. Розвели багаття, напекли картоплі і сала, як це роблять усі справжні туристи. Подорож вдалася, враження від побаченого і почутого зробили незабутнім цей чудовий день для допитливих гуртківців. А гарна осіння погода супроводжувала юних дослідників рідного краю усі 10 кілометрів в обидва боки.

Перегляд матеріалів в Facebook