11-10-2021

Одноденну туристську подорож Іршавщиною здійснили юні туристи-краєзнавці

10 жовтня 2021 року вихованці гуртка «Пішохідний туризм» Закарпатського центру туризму, котрі здобувають позашкільну освіту при Малораковецькому ЗЗСО I-III ст., разом зі своїм керівником Тетяною Старостою здійснили одноденний туристичний похід за маршрутом: с. Малий Раковець- урочище Плитянки-Безегівський ярок-с.Імстичово.

Похід було сплановано таким чином, щоб дізнатись якомога більше про місця, через які пролягав маршрут, про краєзнавчі родзинки, людей, історичні відомості тощо.

Надзвичайно гарна осіння погода, повітря, друзі, досвідчений керівник – усе це зробило подорож цікавою і пізнавальною. Гуртківці прямували через кар’єр, присілок Плитянки, де дізналися багато цікавих фактів про рідний край. Адже попри те, що місця не дуже віддалені від Малораковецького закладу освіти, мало хто з вихованців бував у цих краях. До речі, Плитянка – це колишнє село, а нині присілок села Малий Раковець, котрий розташований на семи пагорбах, на одному з них – саме Плитянка. Через Плитянки в давні часи були дороги, якими люди возили дрова чморгом. При цьому ті чморгаки (дрова) часто «пливли», тобто втікали набік з дороги. Присілок Плитянки займає третю частину Малого Раківця і налічує 126 хат.

Дітям цікаво усе, тож вони задавали безліч питань, відповіді на які знаходила досвідчений педагог Тетяна Петрівна.