16-11-2020

Перемогу в XI Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників” здобув юний дослідник Закарпатського центру туризму

13-15 листопада 2020 року відбулася XI Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників”. Конференція вперше пройшла в онлайн-форматі. Метою краєзнавчого заходу є залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського  народу, природи рідного краю.

Відповідно до умов краєзнавчої конференції учні проводили пошуково-дослідницьку роботу та готували матеріали за визначеними напрямами: ,,Історичне краєзнавство”, ,,Географічне краєзнавство та геологія”, ,,Археологічне краєзнавство”, ,,Екологічне краєзнавство”, ,,Культура, література, архітектура та мистецтво рідного краю”, ,,Етнографічне краєзнавство та музейна справа”.

Проводилась конференція двома етапами – заочним та очним. Для участь в заочному етапі надійшло 147 робіт, за результатами розгляду яких відібрано та запрошено до участі в онлайн-етапі 97 учасників.

Закарпатську область представляли юні краєзнавці: 

Барна Юлія, вихованка гуртка „Історичне краєзнавство” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школи I – III ступенів №9;

Ромочівська Марія, вихованка гуртка „Історичне краєзнавство” Іршавського районного центру позашкільної роботи, учениця 10 класу Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею;

Микита Богдана, учениця 9 класу Ільницької загальноосвітньої школи     I – III ступенів;

Глеба Василь, вихованець гуртка „Історичне краєзнавство” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, учень 10 класу Ужгородської загальноосвітньої школи I – III ступенів №9.

За підсумками конференції Глеба Василь, вихованець гуртка „Історичне краєзнавство” за ґрунтовну наукову роботу «Участь закарпатців у війні проти московських окупантів» отримав диплом, що підтверджує його право на друк у збірці кращих пошуково-дослідницьких робіт ХІ Всеукраїнської краєзнавчої конференції ,,Мій рідний край, моя земля очима сучасників”.

Учасники форуму презентували свої дослідження, жваво обговорювали актуальні проблемні питання, окреслювали шляхи їх вирішення, проявляли живий інтерес до краєзнавчих аспектів дослідницьких робіт одне одного. Усе це створювало особливу атмосферу справжнього краєзнавчого свята, пройнятого духом спраглих до знань і пізнання усього нового й незвіданого юних науковців.

Усі учасники XI Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників” отримали сертифікати  про участь у всеукраїнській  конференції та збірки статей з матеріалами її проведення. Крім того, здобуто неабиякий досвід для подальшої пошукової науково-дослідної роботи та незабутні позитивні враження від спілкування в колі інтелектуалів-однодумців.