04-01-2021

Першу в новому, 2021 році екскурсію гуртківці Закарпатського центру туризму здійснили по відреставрованому Невицькому замку

Початок нового року для вихованців Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді видався пізнавальним і насиченим новими враженнями. Зокрема, 3 січня 2021 року було здійснено екскурсію до добре знаної і улюбленої локації – Невицького замку. Стародавня пам’ятка постала в новому образі, оскільки була відреставрована, тож було на що подивитися і дізнатися чимало цікавинок. Екскурсію проводив методист ЗЦТКЕСУМ, відомий археолог нашого краю, багаторічний дослідник Невицького замку Олександр Дзембас. Завітали на такий цікавий захід гуртківці краєзнавчих напрямків керівників гуртків Дзембаса О.В., Мазура В.Б, Хащі Л.М., Кононенко О.В. та всі охочі, оскільки екскурсія була відкритою. Пан Дзембас ознайомив присутніх із результатами реставрації замку, які сприятимуть збереженню цього історичного об’єкта від руйнування. Він також розповів про історію замку, описав цікаві історичні події, пов’язані з минулим твердині над Невицьким.

Гуртківці оглянули відреставровані споруди та приміщення замку. Найцікавішою частиною екскурсії був підйом сходами на башту-донжон, на якій було зведено новий дах, балкон та оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий краєвид на Ужанську долину та на сам замок.

Мета такого краєзнавчого заходу вельми багатогранна – це і поглиблювати знання про минуле нашого чудового краю, розвивати позитивний інтерес до історії Закарпаття, виховувати у школярів почуття шани до свого минулого і бережливого ставлення до сучасності.

Всі, хто завітав цього дня до Невицького замку, до того ж стали першими відвідувачами реконструйованого замкового донжону. Лекція пана Дзембаса – автора дослідження замку, за свідченням присутніх, була дуже насиченою та цікавою. А гуртківці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді збагатилися новими знаннями, враженнями і долучилися до історичного минулого, до якого можна в прямому сенсі доторкнутися із теперішньої реальності.

Відеоматеріал можна подивитись за посиланням