31-10-2019

Гуртківці Закарпатського центру туризму завітали на фермерське господарство та у лісництво

Вихованці гуртків „Екологічне краєзнавство” та „Пішохідний туризм” (керівник Захарова О.А.) здійснили туристичну подорож до сіл Невицьке та Кам'яниця. Метою заходу було ознайомлення з діяльністю соціального підприємства „Мерсі Фарм”, Кам’яницького лісництва та екскурсія до Невицького замку.

Гуртківці дізнались, що фермерське господарство „Мерсі Фарм” займається вирощуванням овочів на полях та в парниках із використанням найновіших технологій вирощування, крапельного поливу та дозування добрив. Метою цього підприємства є боротьба з бідністю, пом'якшення або вирішення соціальних проблем на Закарпатті. Прибутки, отримані від реалізації продуктів виробництва „Мерсі Фарм”, витрачаються на соціальні цілі, благодійні акції та проекти фонду “Дім милосердя”. Головним проектом на сьогодні є приготування та доставка гарячих обідів малозабезпеченим сім’ям і людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Підприємство має сучасну кухню, що дозволяє готувати обіди на 1000 порцій, пекарню, магазин, де продає власну продукцію, і кафе.

Наступним об’єктом екскурсії гуртківців стало Кам’яницьке лісництво ДП „Ужгородський держлісгосп”. Гуртківці ознайомились з експозиціями, на яких представлені червонокнижні рослини Закарпаття, гірські породи і мінерали. Арборетум лісництва налічує понад 200 видів рослин. Також побували в приміщенні шкільного лісництва, де функціонує гурток юних лісівників. Вихованці на власні очі побачили, яким чином розмножують лісові та декоративні деревні рослини. На території лісництва створений єдиний в Україні музей лісу в лісі. Цікавими експонатами його були „Снігова яма”, „Готель для комах”, фрагмент вузькоколійки тощо.

По завершенні навчальної екскурсії гуртківці навідались до Невицького замку – напівзруйнованої середньовічної фортеці - пам'ятки історії та архітектури 13–17 століття.

Керівник гуртків Захарова О.А.