02-05-2022

Побачити, як цвіте мигдаль, скільки це 1 метр кубічний деревини, посидіти на іменному стільчику кожного знака зодіаку можна було під час екскурсії-подорожі до Кам’яницького лісництва

Чудова сонячна погода, весняна зелень лісів, спів пташок і тихий плин річки – такий контраст на тлі воюючої частини України можна спостерігати у нашому краї.

Методист Закарпатського центру туризму Віктор Мазур провів для своїх вихованців з гуртка «Історичне краєзнавство» та запрошених колег захоплюючу екскурсію до Кам’яницького лісництва, котре є складовою ДП «Ужгородське лісове господарство». На території лісництва площею майже 3 гектари зібрані червонокнижні рослини, зразки гірських порід і мінералів, експонати  історії лісу тощо. Весняної пори тут особливо казково, оскільки все цвіте неймовірними барвами. Тут можна побачити квітучий мигдаль, різноманітні ялицево-смерекові насадження, екзотичні кущі, ліани, котрі зростають на теренах Закарпаття. А поміж квітучої рослинності в’ються екологічні стежки, які приведуть до ставків з казковими мостиками, озер, котрі перетікають одне в одне, галявинами, на яких представник кожного знака зодіаку знайде свій іменний стільчик і деревце. А ще тут була можливість ознайомитися з  покладами корисних копалин, які розташовані як експонати на дубових стовпчиках: опал, андезит, кварцит, вапняк, керамзит, кам’яна сіль, пісок і багато інших.

Також гуртківці Закарпатського центру туризму побачили скільки це 1 метр кубічний деревини, як раніше випалювали деревне вугілля, де тримали сіянці (Снігова хатина на території лісництва вміщує 50000 таких сіянців). Заготовлену деревину колись відвантажували вузькоколійкою, частина якої також є як експонат у цьому чудовому своєрідному музеї просто неба.

Продовжилася подорож вздовж гірського потічка до скельних утворень, що нависають над стежкою посеред лісу. І на завершення – кількагодинна мандрівка живописними берегами річки Уж з привалами на відпочинок і милуванням природою. А вся подорож запам’ятається кожному її учаснику ще й цікавими історичними відомостями, котрими Віктор Борисович щедро ділився як професійний історик.

Перегляд матеріалів в Facebook