14-09-2020

Подорож до гори Яворник

12-13 вересня вихованці гуртка „Юні скаути” (керівник Кононенко О.В.) здійснили туристичний похід до г. Яворник. Мета заходу – збагачення знаннями про свою країну, її природні надбання та формування національно-патріотичної свідомості. Стартували вихованці з села Руська Мочар, пройшлися лісами на гору Яворник. А це 1017 метрів над рівнем моря і подолали 12 кілометрів пішки.

Керівник Ольга Володимирівна під час походу показала гуртківцям мальовничі місця рідної природи, познайомила з туристичними „родзинками” й розповіла багато цікавого про флору і фауну цього неймовірного куточку. Хлопці та дівчата збирали дрова, розводили багаття, готували їжу, а також збирали гриби, ягоди та лікарські трави.

Хребет Яворника є одним з цікавих місць північно-західних Карпат. Широка смуга його хребта тягнеться з північного заходу на південний схід майже три кілометри. Незважаючи на невелику висоту, верх хребта заростає високорослими травами, кущами чорниці, шипшини, малини. Схили Яворника вкриті в основному листяними деревами. Тут можна зустріти унікальної величини дерева явора. Як стверджують місцеві жителі, хребет дістав свою назву саме через цей тип дерева.

На північно-східному схилі хребта ростуть одні з найвищих в Закарпатті дерева буку, сягаючи висоти до 40-45 метрів. Тут досить просторо, щоб насолоджуватися видами гір, ущелин, „розсипаними” навкруги невеликими селами. Звідси відкривається чудовий вид на Ужанську долину. На краю хребта діє приватний притулок для туристів, що робить це місце особливо привабливим. Будиночок був побудований в 1936-1938 рр, в період чехословацького володіння землями Підкарпатської Русі. Архітектура будови зберігає в собі історичну культуру туризму того часу і чудово вписується в природну красу гір і зараз. Цей невеликий „комплекс” багато років успішно виконує свої функції. Сходження на Яворник завжди було привабливе для  туристів. Проте, бувалий ходок знайде тут немало чудових сценічних місць.