24-10-2022

Похід Анталовецькою Поляною з відвідинами Невицького замку та скель Соколець

Захоплюючу подорож Ужгородським районом здійснили гуртківці Закарпатського центру туризму. У суботу, 22 жовтня 2022 року, керівники гуртків вирішили організувати для своїх вихованців одноденний похід. Чудова осіння погода сприяла мандрам. Місцем проведення було обрано мальовничий куточок Ужгородщини – Анталовецьку Поляну, котра є частиною Вигорлат-Гутинського вулканічного пасма.

Розпочали подорож, як і належить справжнім туристам, з залізничного вокзалу. Дісталися електричкою до станції Невицьке-Підзамок і розпочали похід під керівництвом методиста за напрямком «Пішохідний туризм» Олени Осипенко. Дорогою вирішили відвідати Невицький замок, де дізналися цікаві факти про історію пам’ятки від керівника гуртків Закарпатського центру туризму Юліанни Малик. Зачарували учасників походу не лише історії про замок, а й чарівний ранковий краєвид, що відкривався на Ужанську долину.

Після екскурсії, зважаючи на різний вік та фізичну підготовку учасників походу, було вирішено підніматися на Анталовецьку Поляну різними маршрутами. На початку сходження погода була хоч похмура, зате тепла. Проте коли учасники подорожі піднялись вище (на висоту близько 600 м), то відчули на собі усю примхливість гір. Здійнявся сильний холодний вітер, але  всі швиденько утеплилися й продовжили свій шлях. Діставшись вершини, найстарші гуртківці під керівництвом Олександра Самсонова та Ольги Кононенко ще здійснили вилазку до геологічної пам’ятки місцевого значення – скелі Соколець.

Насолодившись красою гірських Карпат, учасники походу двома групами спустилися в напрямку до річки Уж, а саме до с. Кам’яниця та м. Перечин, звідки і вирушили назад до Ужгорода.

Проведення походів є однією з найбільш цікавих форм роботи Закарпатського центру туризму і завжди викликає в їхніх учасників позитивні емоції, які дуже потрібні дітям в цей непростий час.

Перегляд матеріалів в Facebook