21-07-2022

Літня Школа юного археолога, організована методистом ЗЦТКЕСУМ Олександром Дзембасом, запрацювала в Ужгородському замку

Літня Школа юного археолога запрацювала в Ужгороді.  Організатором її проведення виступив Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді у співпраці з Закарпатським краєзнавчим музеєм та археологічним музеєм УжНУ. Дітям пропонують не тільки заняття та зустрічі з археологами і науковцями-істориками, а й практичну роботу на пам’ятках Закарпаття – в Ужгородському, Королівському та інших замках краю, проходження азів загальної туристичної підготовки, походи (археологічні розвідки), екскурсії.  Варто додати, що найбільший здобуток школи археології, яким пишаються, – це Невицький замок.

Щовівторка та щочетверга учасники Школи юного археолога під керівництвом досвідченого Олександра Дзембаса, методиста Закарпатського центру туризму, з 9-ї години ранку трудяться в Ужгородському замку, де проводять розкопки, дослідження, радіють цікавим знахідкам.

Уже записалося в літню школу 35 дітей,  серед юних археологів – не тільки місцеві дітлахи, а й непосидючі дослідники нашої минувшини з інших міст України. Кажуть, дізналися про таку можливість із соцмереж і залюбки долучилися.

Активна участь учнівської молоді до практичних занять, присвячених науці археології, є запорукою кращого оволодіння знаннями, навиками та уміннями, отриманими під час теоретичної частини навчання. А діяльність подібних шкіл підвищує рівень усвідомлення важливості дослідження історії рідного краю.

 

Перегляд матеріалів в Facebook